Гвен Стефани и нејзиниот вереник се преселија во нов дом, а пејачката сака да има дете во 6-тата деценија!

6 февруари, 2021
gveni

Американската пејачка Гвен Стефани (51) и нејзиниот вереник Блејк Шелтон (44) одлучија љубовта што ја имаат веќе пет години да ја подигнат на повисоко ниво. Кантри пејачот неодамна ја запроси поранешната членка на рок-групата „Без сомнение“, и таа се согласи.

Имено, тие двајцата се пофалија со убавите вести на социјалните мрежи во тоа време.

Еј, Гвен Стефани, ти благодарам што ме спаси 2020 и остатокот од мојот живот. Те сакам – напиша тогаш Шелтон.

Тие се запознаа во 2015 година во емисијата „Гласот“ и оттогаш се неразделни. Тие се смееја на аудициите и уживаа, но Гвен признава дека NBC многу ги уредувала снимките за да изгледа како да флертуваат.

Пишувањето на песната „Оди напред, скрши ми го срцето“ подоцна ги зближи Блејк и Гвен. Наводно, пејачот и испратил дел од песната што ја напишал и ја замолил да му помогне да ја заврши, и така е создадена песната, која ги освои срцата на слушателите.

Две лица се разведоа истовремено. Малку е лудо што поминавме исто истовремено. Мислам дека си помагавме едни на други затоа што бевме во можност да ја споделиме приказната и да ги видиме работите од поинаква перспектива – изјави тогаш пејачот.

Стефани и Шелтон веќе уживаат во заедничкиот живот во нивниот нов дом во Лос Анџелес, вреден 13 милиони долари, а за таа радост придонесуваат и нејзините синови од првиот брак, кои имаат многу добри односи со кантри музичарот.

Новата куќа во Лос Анџелес има три ката и се наоѓа на имот од околу 6.500 квадратни метри. Покрај вообичаените удобности на луксузните домови како базени, куќата има четири гаражи, кино, кујна на отворено и сауна. Парот ја купи куќата помалку од една година откако пејачката го продаде својот дом на Беверли Хилс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi