ХАОС ПОРАДИ РОНАЛДО! Од УЕФА „грмат“ врз играчите: Не ги допирајте шишињата!

18 јуни, 2021
Screenshot_1

Кристијано Роналдо предизвика тотална лавина, многу играчи ги трнаа шишињата Кока-Кола, а пристигна и предупредување

На крајот на краиштата, Европската фудбалска унија (УЕФА) побара од играчите на Европското првенство да не ги отстрануваат шишињата спонзори на шампионатот за време на прес-конференциите.

Објаснија дека тие шишиња мора да останат на маса бидејќи спонзорите даваат пари и му помагаат на европскиот фудбал.

Директорот на турнирот Мартин Кален рече дека УЕФА „комуницирала со тимовите во тој поглед“.

– Ова е важно затоа што приходот на спонзорот е важен и за турнирот и за европскиот фудбал – рече Кален.

Интересно е што акциите на Кока-Кола паднаа по потегот на Роналдо, иако нема конкретни докази што би докажале дека двете работи се поврзани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi