Хари и Меган го загубија најголемиот сојузник и пријател

23 јануари, 2021
BeFunky-collage-oprah

Кралицата на ток-шоуто, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го напуштат кралскиот двор и да започнат да живеат самостојно во САД. Всушност, тие, наводно, ја донеле одлуката само по консултација со Опра, а кога пристигнале во Америка, Опра ги угостила во нејзиниот дом се додека не нашле свое сместување, што кажува многу за тоа колку е длабоко нивното пријателство. Сепак, се чини дека одметнатиот кралски пар започна да ја губи поддршката од нивниот најголем сојузник, а за тоа можат да се обвинат само себеси, пишува списанието „Нова идеја“


Имено, откако се преселиле во Америка, Хари и Меган најавија заеднички проект со Опра. Бидејќи темата за менталното здравје е многу важна за војводите од Сасекс, тие сакаа да направат серија документарни филмови на оваа тема со Опра, кои требаше да бидат прикажани на Apple TV + минатата година. Сепак, премиерата веќе беше одложена неколку пати, а извор близок до поранешниот водител на некогаш најгледаното ток-шоу во светот откри дека причината за доцнењето е што Опра веќе не е сигурна дали е паметно да се работи со Хари и Меган.

meghan markle, princ harry

„Опра не може да си дозволи толку лош публицитет што се крена околу кралската двојка“, рече изворот, додавајќи дека поранешната водителка е исто така под притисок на водачите на „Епл“ да го одложи проектот. „Таа сè уште се надева дека критиките кон Хари и Меган во јавноста наскоро ќе стивнат и дека ќе може да го продолжи овој проект, за кој смета дека е многу важен“, заклучува изворот. Од друга страна, порталот „Госип“ смета дека Опра не им врти грб на војводите од Сасекс, туку дека единствената причина за одложување на документарецот е пандемијата „ковид-19“. Ова е поткрепено со најновите информации дека документарецот сепак ќе има премиера, но само во втората половина на оваа година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris