ХАРИ И МЕГАН ИМ СЕ ОБРАТИЈА НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ: „Скршени сме и сочувствуваме“

18 август, 2021
profimedia-0505091012

Вознемирувачки сцени од Авганистан и Хаити ги потресоа војводата и војвотката од Сасекс, кои објавија изјава на официјалната веб -страница на нивната фондација Арчевел. Тие зборуваа за „екстремно кревката“ ситуација во светот поради заземањето на Авганистан од страна на Талибанците и хуманитарната криза.

„Чувствуваме многу слоеви на болка поради ситуацијата во Авганистан, останавме без зборови. Додека ја гледаме растечката хуманитарна катастрофа на Хаити што се заканува да се влоши по земјотресот, нашите срца се скршени. Бидејќи сите сме сведоци на континуираната глобална здравствена криза, засилена со нови слоеви и постојана дезинформација, ние сме преплашени “, напишаа принцот Хари и Меган Маркл.

„Кога некоја личност или заедница страдаат, дел од секој од нас страда со нив, без разлика дали сме свесни за тоа или не. Така, иако не сме родени да живееме во страдање, ние, како човечки суштества, учиме да го прифатиме тоа “, додаваат тие.

Princ Harry služio je vojnu službu u Australiji 2015.

Хари и Меган ги поканија луѓето да ја поддржат Светската централна кујна на Хаити во соработка со Vax Live и Global Citizen, Afghanaid, Фондацијата Invictus Games и други.

„Ги повикуваме поединците во позиција со глобално влијание да придонесат за забрзување на хуманитарниот дијалог што треба да се одржи оваа есен на мултилатерални состаноци, како што се Генералното собрание на ОН и самитот на Г-20. Одлуките што сега ќе ги донесе меѓународната заедница за да го ублажат страдањето на оние што ги знаеме и оние што можеби никогаш не ги знаеме, ќе бидат доказ за нашата хуманост “, рече Сасекс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi