Хари конечно разговарал со Вилијам и Чарлс, но можеби и подобро да не се ни обидувал, деталите ги открила негова блиска пријателка

16 март, 2021
Screenshot_4

Принцот Хари разговарал со неговиот брат Вилијам и таткото Чарлс по обвинувањата за расизам, што за медиумите потврди неговата и пријателка на Меган, Гејл Кинг.

Принцот Хари прв пат разговарал со неговиот брат Вилијам и таткото Чарлс откако тој и Меган Маркл упатија сериозни обвинувања против кралското семејство и некои обвинувања што ги оставија сите без зборови во интервјуто со Опра Винфри, како што потврди нејзината најдобра пријателка Гејл Кинг.

Таа е исто така добра пријателка на Меган, беше една од гостите на забавата за подароци на принцот Арчи во Њу Јорк и добро е упатена во целата ситуација. Така, во емисијата „This Morning“ рече дека се слушнале принцовите, но дека разговорот не поминал продуктивно и дека Хари и Меган сакале членовите на кралското семејство да интервенираат и да им кажат на новинарите да престанат да раскажуваат нефер, неточни и лажни приказни за расни дискриминации.

„Па не сакам да соопштам некои одлични вести, но им се јавив за да слушнам како се чувствуваат и вистина е. Хари разговарал со неговиот брат и татко, но ми рекоа дека не поминало добро. Но, тој е среќен што барем повторно започнаа да комуницираат. Мислам дека дополнително ги вознемирува фактот дека Палатата сака приватно да го реши целиот проблем и верува дека сите вести објавени во последните неколку дена ја омаловажуваат Меган. Сè уште никој не разговарал со неа. Но, и двете страни сакаат да продолжат напред и да завршат добро, на крајот на краиштата, тоа е семејството на Хари“, рекла Гејл.

Да потсетиме, Меган и Хари, меѓу другото, го прозваа кралското семејство за расизам, што е многу сериозно, а по неколку дена, неговиот видно лут брат Вилијам откри што мисли за тоа.

„Апсолутно не сме расистичко семејство“, рече Вилијам за време на посетата на едно од училиштата во источен Лондон, каде промовираше програма за ментално здравје за деца, додавајќи дека наскоро ќе се слушне со него, што и се случи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris