ХОЛИВУД ВО СОЛЗИ: Почина славниот Роберт Дауни по борбата со злобна болест – зборовите на неговиот син ќе ви го скршат срцето…

8 јули, 2021
a2accc208502b247abd51eff502374668a8e6c0f

Познатиот холивудски актер Роберт Дауни Постариот, татко на Роберт Дауни Џуниор, почина синоќа во сон во неговиот дом во Њујорк по тагата и тешката борба со злобната Паркинсонова болест, која целосно му го смени животот во последните пет години.

Роберт Дауни Постариот се прослави со улогите во филмовите “Boogie Nights”, “Magnolia” и “To Live and Die in LA”.

„Почивај во мир. Синоќа, татко ми мирно мина во сон по повеќе години борба против уништувањето на Паркинсоновата… Тој беше вистински режисер и целиот период беше крајно оптимист … Според пресметките на мојата маќеа, тие биле во среќен брак за нешто повеќе 2000 години. Розмари Роџер Дауни, ти си светица и нашите мисли и молитви се со тебе“ – напиша Роберт Дауни Џуниор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi