И ЏЕНИФЕР „ШАРАЛА“, Алекс не е единствениот кој мамел во врската?

6 мај, 2021
profimedia-0470002995

Уште кога објавија дека нивната љубов е завршена и дека долгоочекуваната венчавка нема да се случи, сега веќе поранешните свршеници, латино дивата Џенифер Лопез и поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез, не престануваат да ги полнат медиумските колумни со нивната интригантна врска . Тие се сакаат, па не се сакаат – вака медиумите ја опишуваат врската помеѓу 51-годишната пејачка и 45-годишниот атлетичар, кои во официјалното соопштение објасниле дека остануваат пријатели дури по раскинувањето.

Имено, иако во неколку наврати пред паузата се пишуваше за наводните измами на Алекс, кои, како што многумина веруваат, на крајот ја решија љубовта со Џеј Ло, споменатите медиуми сега наведуваат дека „Jenny from the Block“ не била „невина“… „Алекс продолжува да ја поддржува Џенифер на социјалните мрежи, но исто така е свесен дека неговата поранешна флертуваше со други мажи во последните неколку недели. За да го спречи Алекс од љубомора да стори нешто што може да ја повреди, Џенифер реши повторно да се сретне со него и да разговара бидејќи и таа не беше „светица“ во врската. Џеј Ло повеќе би сакала да пишува за измамите на Алекс отколку за нејзините, изјави извор за Хит.

Исто така, според неименуван извор, сè уште има тензии помеѓу двајцата, но тие одлучиле дека за доброто на децата, ќерките на Џенифер, 13-годишните Ема и Макс и ќерките на Алекс, 16-годишната Наташа и 13- годишната Ел, продолжи да ‘прави шоу’ за публиката, но дефинитивно нема повеќе љубов меѓу нив. Да потсетиме, по четири години заедно, во средината на минатиот месец, пејачката и спортист ставија крај на нивната љубов. „Сфативме дека сме подобри пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме на тој начин. Ние ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме едни со други во нашите заеднички работи и проекти “, објавија тогаш во заедничко соопштение.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi