И Снеже Велков „ја утна“ химната… ама никој не ѝ забележа, затоа пак сите забележаа како ѝ почна денот… со растресен задник! (ФОТО)

22 јуни, 2021
velkov

Македонија го заврши своето историско деби учество на едно големо фудбалско натпреварување. На ЕУРО 2020 од нас – толку… Три порази, загубивме три пати, постигнавме два, а примивме осум гола, игравме, како што игравме, но не разочаравме!

Три пати се пееше македонската химна, за прв пат на едно Европско фудбалско првенство, а се пееше и по домовите, кафеаните, дворовите, локалите, терасите, пред видеобимовите и ТВ екраните… Ја пееја сите што имаат во себе патриотско чувство, национална гордост, љубов и емпатија кон својата земја, кон Македонија!

Пред последниот натпревар на Македонија со Холандија имавме и мотив повеќе да ја пееме… Прошталниот меч на Горан „Гранде“ Пандев, нашиот капитен, најдобар играч, македонската фудбалска икона… И никој ниту намерно ниту случајно не ја згреши, освен таа – македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка, Снеже Велков! 

Имено, згодната и шармантна водителка предложи две работи: да се внимава да не се „прескокне“ строфата со имињата на македонските револуционери, а меѓу нив, да се сметне и името на големиот, на Гранде Горан Пандев… само овој пат, во негова чест!

Се разбира сето ова како шега, во која има многу неоспорна вистина! Кој како ја пееше и дали ја пееше, секако не можеме да знаеме, а и на Снеже Велков за „ предлогот “ никој не ѝ забележи, ама затоа  пак сите забележаа како ѝ почна денот на пилатес инструкторката… со растресен задник! Впрочем, Снеже самата тоа и го покажа.

Најпрвин со поздрав кон сонцето за добро утро…

… Потоа за „поза мачка“, која до душа машките „поинаку“  ја нарекуваат…

…Како и кревањето нозе…

…И после едно вакво утро, тргна „да го гази денот“! Со „маја гери“ во гро план и… уште по нешто во крупен кадар! Ние на зелениот „ѓон“ од патиките мислевме, а вие?

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi