Има 55 години, СЕ СОБЛЕЧЕ ЦЕЛОСНО ГОЛА и се тркала по сено: Беше синоним за УБАВИНА, а сега им пркоси на сите закони за стареење! Луѓето се ШОКИРАНИ – изгледа исто како во 90-тите!

31 март, 2021
V9Kk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTnpNN01EQV8vZGVhZTUxNzVhNDQzNjgxMjMyNDA0MWE0YTBlMGY5NDIucG5nkpMFzQfQzQXckwLNAp4AgQAB

Манекенката и актерка Елизабет Харли е многу активна на Instagram каде редовно ги споделува своите провокативни фотографии, докажувајќи дека изгледа неверојатно добро, иако веќе е во шестата деценија.

Славната 55-годишна девојка сега отиде чекор подалеку и сподели фотографија на која позира целосно гола за своите 2 милиони следбеници!

Лиз објави слика на која седи на сено без ништо, но најинтимните места вешто ги крие со рацете и самата положба на своето тело.

Оваа објава, како што се очекуваше, предизвика бурни реакции во јавноста – повеќето се воодушевени што убавата бринета изгледа 20 години помладо, и дека има толку витка и затегната фигура.

„Ми го поправи денот со оваа слика“, „Изгледаш неверојатно“, „Неверојатна си“, „Ова е совршена фотографија“, се само неколку во низата комплименти.

Од друга страна, имаше голем број љубопитни следбеници кои беа заинтересирани дали оваа фотографија ја направи нејзиниот син, бидејќи таа веќе беше мета на критики поради фактот што најчесто ја фотографира нејзиното 18-годишен син Дамијан, дури и кога е топлес или во несоодветни пози.

Славната убавица своевремено откри неколку трикови на кои им ја должи својата младост и витка фигура, иако тврди дека сè што прави е сосема нормално и вообичаено.

Таа го започнува секое утро со две чаши топла вода, по што јаде појадок грчки јогурт со банана и мед. Ова е проследено со вежбање, проследено со супа или чорба. Само навечер, почастете се со малку поголем оброк – пилешко на скара и многу зеленчук.

Кога станува збор за физичка активност, Лиз практикува јога и пилатес и многу пешачење.