ИМОТОТ НА ПОЗНАТАТА ПЕАЧКА НА МЕТА НА ПРОВАЛНИЦИ! Натрапникот успеал да го прескокне ѕидот, а полицијата веднаш пристигнала!

9 јули, 2021
267602_rijana01_f

Пејачката изнајмува куќа во Холивуд за 30 000 евра месечно, а натрапникот успеа да го прескокне ѕидот и да влезе во имотот.

За среќа, тој не направи никаква материјална штета.

Пејачката Ријана (33) купи куќа во Холивуд Хилс уште во 2017 година, а сега ја изнајмува и поголемиот дел од времето го поминува со своето момче ASAP Rocky (32) во Њујорк.

Натрапникот влегол во имотот во раните утрински часови, а обезбедувањето веднаш повикало полиција.

Непознато лице не направило никаква штета на имотот, па успеало да избега пред да пристигне полицијата.

Ријана поседува уште две луксузни куќи на Беверли Хилс во вредност од над 12.000.000 и 85.000.000 евра. Таа поседува и два луксузни апартмани.

Пејачката и раперот поголемиот дел од времето го поминуваат на Менхетен во хотелот Гринич, но се верува дека Ријана наскоро ќе се упати кон Лос Анџелес, каде што ќе сними нов спот за сè уште необјавена песна.

Ријана со години нема издадено нов албум, а фановите се многу нетрпеливи и едвај чекаат.