Индијка го тужи принцот Хари, тврди дека тој ѝ ветил свршувачка и сега сака да распише потерница по него

15 април, 2021
pxl-pa-101119-26731476

Индијката Палвиндер Каур го тужеше принцот Хари на суд затоа што ја контактирал преку социјалните мрежи, ја запросил и потоа ја оставил.

Се допишувала некое време со личност за која мислеше дека е вистинскиот принц Хари. Откако тоа лице престана да се јавува, жената се скршила и ангажирала адвокат да го уапси Хари.

Нејзиниот адвокат сака да биде распишана меѓународна потерница за него бидејќи тој ѝ го скрши срцето на девојката и го прекрши ветувањето.

Таа му призна на судијата дека никогаш не била во Велика Британија и дека никогаш не се сретнала со Хари. Тие комуницирале само преку социјалните мрежи. Таа исто така рече дека му пишала на неговиот татко Чарлс за наводни свршувачки и проблеми со Хари.

FILE PHOTO: Annual Commonwealth Service at Westminster Abbey in London

Судот, пак, го одби нејзиното барање затоа што Палвиндер не може да докаже дека разговарала со вистинскиот принц Хари. Таа беше предупредена дека станува збор за лажен профил од кој некој тврди дека е принцот Хари, па најверојатно на оваа тажна приказна и дојде крајот, и сите научија лекција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi