ФОТОГРАФИЈА ОД ПРИВАТНИТЕ АРХИВИ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ! Објавена со дозвола на семејството: „Прекрасни сеќавања…“

19 март, 2021
Toshe-Proeski

Пејачката Андријана Јаневска објави невидена фотографија на која е со Тоше Проески и Каролина Гочева, направена во Сиднеј, Австралија.

Јаневска ја сподели фотографијата на својот Инстаграм профил.

„Каролина Гочева, Тоше Проески и јас, 2000 година во Сиднеј, Австралија. Насмеани и пеејќи, одиме да го гледаме кошаркарскиот натпревар на Олимписките игри. Прекрасни спомени од времето кога пријателството беше најважно, кога зборот суета беше туѓ и кога музиката нѐ поврзуваше. Оваа фотографија е од мојата приватна архива и ја објавувам со дозвола на семејството Каролина и Тоше“ – напиша Андријана во описот на фотографијата.

Тоше загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година во близина на Нова Градишка на автопатот Загреб – Липовац. Тој имаше само 26 години. Тој седеше на совозачкото седиште и спиеше.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris