Френк Синатра советува како да се справите со луѓето кои ве повредиле: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

19 јануари, 2021
161937_profimedia0271413615_ls

Прочитајте внимателно и запомнете… Поради својата огромна популарност, Френк Синатра стекна милиони фанови за време на неговиот живот, но тој беше и предмет на омраза, осуда, љубомора и злоба. За сите оние кои се најдоа во слична ситуација, одличната пејачка секогаш имаше само една порака. На прашањето како да се однесувате кон луѓето кои ве повредиле, тој рече: „Најдобрата одмазда е огромен успех“.

Тој се водеше од тоа и навистина му успеа – за време на неговата 52-годишна долга кариера, Френк играше десетици улоги во филмови и сними некои од најубавите песни што постојат. Покажете дека сте попаметни, помудри и подобри од нив, но и простете им. Направете го тоа за себе. Како по правило, луѓето кои ги повредуваат другите се несигурни и слаби, објаснуваат психолозите. Незадоволни од сопствениот живот, луѓето стануваат огорчени. Негативните коментари за животот на некој друг им помага, барем за кратко време, да ги пренасочат своите мисли од плевелот во своите. На тој начин тие се чувствуваат помирни и подобро. Полесно е да се коментира животот на некој друг отколку да се соберат сили да се промени својот. Вашиот успех ќе биде најтешкиот „удар“ за нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris