Инфлуенсерката за лајкови позираше гола на слон кој е загрозен вид!

3 март, 2021
w_400x0

После низа негативни коментари, таа објави фотографија на својот профил под која го опиша своето воодушевување за слоновите и островот што го посети и се извини на секој што можеби погрешно го протолкувал нејзиното видео.

Влијателната Алесја Кафелникова на својот Инстаграм профил објави видео на кое може да се види како позира гола на загрозен вид слон, што ги згрози нејзините бројни следбеници.

Според 9GAG, веднаш откако ги објавила видеото и фотографијата на својот Инстаграм профил, одговорил портпарол на „Спаси ги азиските слонови“, кој не го криел своето гадење од однесувањето.

-Зачуден сум од овој настан. Младата дама беше фотографирана на загрозен вид азиски слон кој постојано се бори да преживее затоа што беа брутално експлоатирани за туризам и забава – изјави портпаролот на здружението.

По низата негативни коментари, инфлуенсерката објави фотографија на нејзиниот профил под која го опиша својот ентузијазам за слоновите и островот што го посети и се извини на секој што можеби погрешно го протолкувал нејзиното видео.

-Сакам слонови и го обожавам Бали! Се надевам дека секој од вас ќе разбуди љубов кон овие природни убавини. Се извинувам ако повредам некого со овие фотографии. Немав лоша намера, со овие фотографии сакав да покажам колку многу ги сакам и почитувам животните – напиша Алесја во објавата на Инстаграм.

Суматранскиот слон на кој Алесја позирала гола е вид кој е критично загрозен. Загрозен е главно поради уништување на шумите и деградација на природното живеалиште. Видот не е роден во Бали, но се чува во заробеништво на островот и се користи во туристичката понуда.

Според извештајот на Националната географија, во светот има околу 700 до 1.000 сумратски слонови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris