Ќе помислите дека вашиот мозок се поигрува со вас: Што прво гледате на оваа фотографија?

19 февруари, 2021
151309049_739826623340054_940471340031971214_n-e1613744870189

Тимот во коментарите се согласува дека талентираниот уметник овој пат се надминал себеси.

Ако имате профил на која било социјална мрежа, тогаш сигурно не сте го пропуштиле бизарниот тренд со реални работи кои подоцна се покажаа како колачи.

Имаше неколку одлични, но веруваме дека најдовме победник.

Имено, уметникот Бен Кален, попознат како The Bake King, неодамна направи хипер-реалистична торта од раперот Слоутхај, легнат во болнички кревет. Неговата глава и торзото се вистински, но остатокот од телото е направен од торта.

„Кога го претворив Слоутај во торта за неговото видео„ Feel Away “. Деловите од телото се направени од ванила и чоколаден ganachea, со детали од шеќерна паста “, напиша талентираниот уметник под фотографиите на Инстаграм на кои се гледаат распарчените екстремитети на раперот.

Ремек-делото на Кален собра многу лајкови и комплименти, додека други пишуваа дека тортата е вознемирувачка.

„Фантастично и морничаво во исто време“, „Не сум сигурен што да мислам за ова“, „Одлично, но застрашувачко“, „Каков талент, неверојатно“, „Идеја за торти на забави по разводот“, коментираа следбениците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi