Најдобро облечени: Овие дами ги имаа најзабележителните изданија на престижните филмски и ТВ награди!

1 март, 2021
1417193.jpeg

Како и многу други свечени настани што вклучуваат црвен тепих, пандемијата пресуди и на новото, 78-то издание на Златните глобуси. Церемонијата на доделување на наградите, со двомесечно задоцнување, се одвиваше во сосема различни услови, а многу славни дами се погрижија, и покрај новото нормално, да не недостасува гламур.

Најдобро облечени дами од 78-от Златен глобус

Ања Тејлор-Џој

Иако веста за освојување на Златен глобус, благодарение на нејзината улога во хит серијата на Нетфликс „Дамин гамбит“, ја дочека во својот дом, 24-годишната американска актерка не сакаше да остави ништо на случајот во врска со нејзиното гламурозно издание и премиерно деби на доделувањето на наградите.

Рене Зелвегер

Во улога на водителка и минатогодишна добитничка на Златниот глобус, 51-годишната актерка го привлече вниманието со елегантно издание. Нејзиниот едноставен, а сепак гламурозен црн фустан без прерамки е потпишан од Армани Прив.

Еле Фанинг

Иако не го освои Златниот глобус, 22-годишната американска актерка стана една од најдобро облечените дами на синоќешното доделување на наградите. Италијанската модна куќа Gucci е одговорна за нејзиниот пастелно син сатенски фустан украсен со светкави детали, а во него ја следеше наградата од својот дом.

Тифани Хадиш

Иако ретко се наоѓа на списокот на најдобро облечени дами од светот на Холивуд, славната американска комичарка успеа да остави многу гости во втор план со својот изглед на новите Златни глобуси.

Во улога на водителка, Хадиш го привлече вниманието со својот нов имиџ на руса, кратка коса, додека истенчената линија ја истакна со ласкавиот модел на метален фустан со потпис на брендот Алберта Ферети. За неговото издавање се погрижи стилистот Ло Роуч, како и за ѕвездата од серијата „Дамин гамбит“.

Џејми Ли Кертис

Доза на оптимизам на црвениот тепих на Златните глобуси несомнено донесе 62-годишната холивудска sвезда Џејми Ли Кертис. На 78-то издание на наградата, таа го привлече вниманието во жолт сатенски фустан со детали како ракави во форма на ѕвонче и V-деколте. Дизајнерот Алекс Пери е одговорен за нејзиниот изглед.

Кејт Хадсон

Познатата американска актерка оваа година беше номинирана за Златен глобус за улогата во драмскиот мјузикл „Музика“, и иако не се украси со златна статуетка, таа блескаше во црна креација со потписот на француската куќа Луј Витон.

Кира Седгвик

Дека едноставните модни решенија се и најдобри, докажа на црвениот тепих на Златните глобуси позната американска актерка во улога на презентер. Таа по скромниот црвен тепих прошета во кремаст сатенски комплет, кој се истакнуваше во горниот дел од јаката на халтерот. Дизајнерката Марина Москоне се погрижи за нејзината едноставна, но не помалку ефикасна креација.

Аманда Сејфрид

Благодарение на нејзината улога во филмот ‘Манк’, Аманда Сејфрид заработи номинација за Златен глобус. Иако остана без него, таа успеа да воодушеви со нејзиното ослободување. Таа се приклучи на доделувањето на наградите од дома облечена во прекрасен корален црвен фустан со потпис на Оскар де ла Ренте. Покрај бојата, празничната креација се истакна со цветни апликации во форма на спуштени ремени, а за да добие поголемо значење неговото гламурозно издание, таа се погрижи и за скапиот дијамантски накит.

Розамунд Пике

Познатата 42-годишна британска актерка синоќа го освои Златниот глобус во категоријата најдобра актерка во комедија или мјузикл благодарение на улогата во филмот „I care a lot“. Иако не беше во можност да присуствува на доделувањето на наградите, таа привлече внимание во црвен фустан со детски шарм. Со многу слоеви тул, нејзината креација е потпишана од дизајнерката Моли Годард, а за да го направи нејзиното издание незаборавно, таа се погрижи да избере обувки во знакот на црниот модел на борбени чизми.

Сара Паулсон

Иако оваа година не освои Златен глобус, 46-годишната американска актерка пленеше со елеганција од својот дом во фустан со потпис на италијанската модна куќа Прада. За да не го истакне изгледот на повредената рака во лонгета, во соработка со италијанската куќа, актерката пронајде генијално решение. Специјална обвивка во лила боја за лонгетата беше создадена токму за неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris