Погледнете што Џејми Оливер става на пицата и вели дека има совршен вкус!

5 март, 2021
pjimage-2021-03-05t092530-119

Ако не сакате ананас на пица, можеби ќе сакате да пробате грозје следниот пат. Џејми Оливер вели дека става грозје на својата омилена пица и одлично се вклопува.

-Ако мислевте дека ананасот е најчудната работа што може да ја ставите на пица, мора да ви кажеме дека не е. Иако ананасот на пица предизвика многу дебати од големите гурмани, Џејми Оливер предизвика уште поголема реакција кога го сподели својот рецепт за „омилена брза пица со колбаси“.

Славниот готвач откри тајна, слатка состојка со која сака да ја става на омилената пица, а тоа е црвено грозје! Тој објави фотографија од овој вкусен деликатес на Инстаграм и напиша: ‘Грозје на пица од синоќешната епизода на #KeepCookingFamilyFavourites! Кој веќе го пробал и кој е подготвен да го проба ??? ‘

Ако мислите дека луѓето во коментарите биле згрозени, се лажете. Воодушеви многумина со својот таен рецепт, па некои коментираа дека едвај чекаат да го пробаат: „Ананас? Што? Добро печено грозје на пица е сон! Дефинитивно ќе го пробам ова. „Ова е најдоброто нешто “, „ Ми течат лиги “.

Секако, имаше и такви кои Џејми не ги воодушеви со овој рецепт, но ги имаше помалку. Значи, оние кои не го сакаа овој рецепт се пошегуваа: ‘Убивате многу Италијанци со ова. Грозје? На пица? ‘,’ Ќе пробам, но малку сум сомнителен за грозјето ‘.

Рецептот на Џејми беше претставен во неговото ТВ-шоу Keep Cooking Family Favorites, а исто така може да се најде во неговата нова книга „7 начини“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris