Таа не ја сака титулата за плус сајз големина: „Не познавам ниту еден маж за чие тело постојано се дискутира“

13 февруари, 2021
312506671602792b9c73c1139518973_w640

Манекенката Ешли Греам вели дека е уморна од постојано дискутирање за својата тежина и повеќе не сака да се зборува за неа како модел со плус големина и би сакала, објасни таа, луѓето да ја доживуваат само како жена.

Греjем (33) исто така ветува дека ќе продолжи гордо да ги покажува своите облини на социјалните мрежи.

“Луѓето мораат да разберат дека не постои идеален тип на тело. Затоа не објавувам совршени фотографии. Моите се вистински и сурови, бидејќи во реалниот свет навистина има жени со целулит, масни наслаги на грбот, стрии… Плус големини, дебели жени, како и да сакате да ги наречете, тие се околу нас.

Мразам што треба постојано да разговарам за мојата фигура, не познавам ниту еден човек што треба да го стори тоа. Но, она што ме мотивира да продолжам да зборувам за моето тело е фактот дека немав шанса да го сторам тоа кога бев помлада, изјави Ешли за магазинот WSJ.

Се сеќаваше и на времето кога, како 17-годишник, и беше речено дека треба да ослабе ако сака да стане модел.

“Моето самопочитување падна кога агентите ми рекоа дека треба да ослабам ако сакам да работам. Но, тоа понижувачко сознание дека не ја добив работата затоа што бев” премногу дебела “, всушност ми даде храброст. Станав поамбициозна решена да направи промена и јас ја пополнувам таа голема празнина во модната индустрија “, рече Грејем.

Бидејќи го имаше првиот син Исак со сопругот Џастин Ервин пред 12 месеци, Ешли гордо го носи бројот 46 и вели дека не се ни обидела да се ослободи од тежината што ја добила за време на бременоста во карантин.

“Не познавам ниту една личност која изгубила тежина за време на карантинот. Мислам дека тоа беше осудено на епски неуспех на почетокот”, заклучува моделот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi