Интернетот „гори“ од критики на сметка на Мадона! Музичката икона украла слика на своја обожавателка и ја „ставила“ својата глава на нејзиното тело

27 март, 2021
madge2

Музичката дива Мадона се најде на мета на обвинувања за потези што никој не би очекувал да ги види. Имено, целиот свет зуи за фотографијата на легендарната пејачка од 2015 година, која сега стана вирална поради очигледна употреба на Фотошоп, но и кражба. Авторот на хитот „Vogue“ не ги поправи недостатоците, како и повеќето нејзини колеги, но ја „залепи“ главата на телото на непозната Тиктокерка, која сега откри дека се обидела да контактира со нејзиниот тим, но никогаш не добила одговор…

Деновиве, музичката икона Мадона е главна тема на дискусија на социјалните мрежи, сето тоа поради неочекуван потег што остави милиони луѓе во шок.

Имено, корисникот на TikTok, Амелија М. Голди сподели видео во кое тврди дека 62-годишната пејачка ѝ ја украла фотографијата и го фотошопирала лицето врз телото.

@ameliamgoldie

When Madonna photoshops her face onto your body (never thought that’d be a sentence I’d say) #ohno #madonna

♬ Oh No – Kreepa

Младата девојка истакна дека станува збор за фотографија на „поп кралицата“ како позира на креветот во маица со логото на Joy Division, мини здолниште и чизми до глужд на високи потпетици, а го објави во 2015 година за да го промовира својот албум ’ Rebel Heart ‘.

Амелија М. Голди рече дека прво помислила дека се работи за шега кога првпат го видела објавувањето, така што не го сфатила сериозно се додека не забележала обработена фотографија објавена на официјалниот Инстаграм профил на славната музичарка.

„Се обидов да ја контактирам двапати преку Инстаграм, но немаше одговор. Дефинитивно би се смеела и би рекла дека сум поласкана, но секако дека сакав да видам дека сум потпишана“, рече ТикТокерката во интервју за BuzzFeed.

И покрај негодувањата во јавноста, Мадона и никој од нејзиниот тим досега не се изјаснија или ги негираа обвинувањата, а фотографијата објавена во мај 2015 година сè уште стои на нејзиниот профил.

Револтираните обожаватели на изведувачот на хитот ‘Material Girl’ ја критикуваа за кражба и Фотошоп, а повеќето не можат да не бидат изненадени што и по целата драма, таа сè уште не ја отстрани контроверзната фотографија.

‘Страшен Фотошоп, а ти си ужасен крадец’, ‘Ова е веројатно нивото на Фотошоп што го имав во мојата 11 година’, ‘Како сѐ уште се случува ова? Таа украде нечија фотографија. Секој што ќе наиде на овој пост, пријавете го ’, беа само некои од коментарите.

За разлика од ужаснатите корисници на социјалните мрежи кои не можат да поверуваат што направи Мадона и продолжи да се однесува како сè да е добро, Амелија М. Голди тврди дека целата ситуација ја тера многу да се смее.

„Ми рекоа дека е одлична работа за популарноста, што ме насмеа, но јас го споменав тоа и на интервју за работа, им се допадна“, заклучи ТикТокерката, чија фотографија беше украдена од музичарот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris