ИСПИЕНО ЛИЦЕ, ТЕНОК СТРУК И ОСТРИ ЦРТИ НА ЛИЦЕТО: Сличноста помеѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

29 август, 2021
205557_profimedia0486087888_ls

Обидете се да ја пронајдете разликата

Испиено лице, тенка половина и остри црти на лицето, Донатела Версаче и нејзината ќерка Алегра се како близначки. Она што ги разликува е бојата на косата. Алегра вели дека отсекогаш и се восхитувала на својата мајка, дека таа е нејзин идол, па затоа не е изненадувачки што сака што повеќе да личи на неа.

Најпознатата дизајнерка која честопати шокира со нејзиниот изглед и трансформации на лицето има наследничка која е помалку позната во јавноста. Нејзината ќерка Алегра има 33 години и само неколку пати можеше да се види на јавни настани.

Иако ретко се појавува, таа е најголемата поддршка на Донатела и некој кој е секогаш со неа. Во една прилика, таа рече дека нејзината мајка и нејзиниот идол е совршена жена.