ИТАЛИЈАНЦИТЕ ВО ПРОБЛЕМИ: „Навистина ни е жал што мораме ова да ви го кажеме“

2 август, 2021
profimedia-0623662298

Изборот за песна на Евровизија беше настан што им го промени животот. Станува збор за бендот Манескин, кој победи на овогодинешниот натпревар и многу брзо го зарази целиот свет со своите песни, изглед и приказна. Нема никој што не ги пее нивните песни, и токму затоа многумина едвај чекаат да ги слушаат во живо. За жал, Белгија и тамошните фанови немаат среќа. Тажна вест се најде на нивниот официјален Инстаграм.

„Многу ни е жал што мораме да ви го кажеме ова. За жал, нема да можеме да настапиме на фестивалот Локерс во Белгија. Итан се здоби со тендинитис (воспаление на тетивата во раката) и нема да може да се опорави до концертот. Тој е добро, но му треба малку време без свирење. Многу ни е жал, извинете што не можеме да бидеме со вас. Едвај чекаме да се видиме повторно и да се забавуваме со вас ’, напишаа тие на својот официјален профил на Инстаграм.

За проблемите во бендот се пишуваше и порано. Имено, во последните неколку дена постојано се појавува снимка од кавгата на Дамијано со Викторија, во која пејачот јасно посочува дека не му се допаѓа начинот на кој се третира. Како што може да се слушне на снимката, Дамијано е изнервиран што секогаш е тука за сите други, додека никој не му помага кога е болен. Во еден момент, тој исто така коментираше дека се таму каде што се благодарение на него и неговиот „напор“, како и дека се неблагодарни, и дека тој само сака да биде почитуван до крај.

Да потсетиме, набргу по победата, фронтменот на групата Манескин беше обвинет за шмркање во пренос во живо, што го шокираше и зошто беше подложен на тестирање за да докаже дека не станува збор за дрога. Тестот излезе негативен и се огласи и тој.

„Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано бил на дрога. Навистина сме против дрогата и никогаш не шмркавме кокаин. Подготвени сме да се тестираме бидејќи нема што да криеме. Тука сме да ја пуштаме нашата музика и среќни сме што победивме на Евросонг. Сакаме да им се заблагодариме на сите што не поддржуваат! Рокенролот никогаш нема да умре, ве сакаме! “, изјави тогаш групата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi