Излегоа снимки од импресивен стар настап на италијанскиот победник на Евровизија: Фаталниот фронтмен во штикли танцува на шипка

24 мај, 2021
Opera Snapshot_2021-05-24_122027_static.slobodnadalmacija.hr

Прашината околу новите победници на Евровизија сè уште не се смирува, па секој ден протекуваат нови детали од интересната кариера на згодните Италијанци кои ја зафатија конкуренцијата во Ротердам, пишува Jutarnji list.

Рок бендот Måneskin е хит на социјалните мрежи по триумфот во неделата, а нивниот згоден фронтмен, 22-годишниот Дамиано Давид, се издвојува во целата приказна.

Фановите копаат низ Јутјуб за да пронајдат апсолутно сè што направил овој бенд досега, и не е ни чудо што нивниот најголем хит во моментот е настапот во италијанскиот Х Фактор.

Måneskin започна да свири на улиците на италијанските градови, а на пошироката јавност и станаа познати веднаш по настапот во ова познато музичко ријалити во 2017 година, кога започна нивниот брз подем.

Нивната изведба на песната „Kiss This“ и изведбата што ја запали Италија во тоа време сега се споделуваат на социјалните мрежи. Имено, згодниот Дамијано во вртоглави потпетици танцуваше околу шипка, а од коментарите под видеото може да се заклучи дека луѓето се воодушевени. Евидентно е и дека со нивната победа на Евровизија, тие привлекоа нова орда фанови затоа што беа објавени голем број коментари во последните неколку дена.

Други снимки од Х Фактор се исто така достапни на YouTube, кои веројатно ќе станат вирусни за рекордно време.

Дамијано, патем, се најде среде огромен скандал откако беше обвинет за шмркање кокаин во директен пренос во саботата. Организаторите на Евровизија веднаш започнаа истрага, а тој негираше сè, тврдејќи дека не се дрогирал. Тој исто така најави дека по враќањето во Италија ќе биде тестиран за дрога со цел да се отстрани дамката од него и од бендот.

Rock Band Maneskin Wins Eurovision Song Contest for Italy | Voice of  America - English

Патем, групата Måneskin беше основана од басистот Викторија Де Ангелис (21) и гитаристот Томас Раџи (20), кои заедно одеа на училиште во Рим. Подоцна им се придружи Дамиано Давид (22) како главен вокал, додека тапанарот Итан Торчи (20) беше пронајден преку Фејсбук.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi