ЈА НЕМА КИМ ДА ГО НАДГЛЕДУВА: Канје Вест по разводот се здебелил за 13 килограми

19 мај, 2021
profimedia-0482530656

„Ве молам, разговарајте со него, утре доаѓам во Вајоминг и среќна сум за тоа, тој има потреба од поддршка и помош пред да биде предоцна“, прокоментира ријалити sвездата и претприемачка Ким Кардашијан, откако светот одекна со нејзиниот развод со раперот Канје Вест. Иако поранешните сопружници не зборуваа многу за причините за раскинувањето, разводот најчесто беше придружуван од конфликтна врска меѓу партнерите, која започна да се навестува заради последните епизоди на реалното шоу „Keeping up with the Kardashians “. Како што објави The Globe, Канје е во голема неволја. Наводно се здебелил 13 фунти.

kim i kanye

Според медиумите, 43-годишникот бил во големи проблеми бидејќи Ким, со кого се ожени во 2014 година, не е со него. Како што беше истакнато, таа беше задолжена за сè, вклучително и за неговата исхрана, која сега е надвор од контрола. Имено, Канје наводно се свртел кон брза храна, а изворот на споменатото списание тврди дека тој понекогаш внесува и до шест илјади калории на ден. Поради тоа, и фактот дека Ким не го надгледува, последиците се 13 килограми повеќе.

Неговата состојба ги загрижува и неговите пријатели, кои веруваат дека се води во гробот со прејадување. „Храната е негова утеха откако Ким, по шест години брак во февруари, реши да поднесе барање за развод“, објасни изворот. Наводно, кога тој стои на вагата, се прикажува цифрата од 140 килограми. Само за појадок, раперот претерува: „Може да јаде шест или седум хамбургери или колбаси, десет или 12 парчиња сланина. Обично тоа оди со купишта палачинки. Покрај тоа, тој пие многу кока-кола, сок од портокал и чоколаден пијалок.“

kim i kanye

После појадокот, Канје наводно продолжува да грицка чипс и слатки пред да се префрли на ручек, што често доаѓа од Мекдоналдс. Често зема сладолед или кикирики до вечера, а вечерта е резервирана за пица. Очигледно токму отсуството на Ким Кардашијан во неговиот живот резултирало со ненаситност. За жал, многумина се грижат дека ова може да доведе до срцев удар. „Изгледа како да ќе пукне. Интервенцијата е повеќе од потребна “, заклучил изворот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi