„Јас бев млада, а тој беше Ричард Гир“ вака славната убавица зборуваше за БРАКОТ кој заврши неславно

27 февруари, 2021
par

И на двајцата им беше прв брак.

„Неверојатно е убава!“, зборуваше светот кога се појави на светската сцена кон крајот на осумдесеттите години. Нејзината убавина доби бројни официјални награди, а познатата убавица Синди Крафорд на 21 февруари наполни 55 години.

Жената чиј заштитен знак е младеот од левата страна на лицето поради што децата на училиште ѝ се смееја! Нејзините врсници ја задеваа за нешто што подоцна ја направи уникатен модел на планетата.

Синди од Декалбо, Илиноис, беше првиот супермодел кој позираше за „Playboy“, што ја стави на петтото место меѓу најсексапилните жени во 20 век.

Таа се појави на повеќе од 600 насловни страници на најпрестижните списанија, како што се „Vogue“ и „Elle“. Сите ја посакуваа во кампањи и модни ревии: „Shanel“, „ Dolce & Gabbana“ „Gianfranco Ferre“, „Roberto Cavalli“, „Oscar de la Renta“, „Givenchy“.

Се прослави со култна реклама за еден од најпознатите светски производители на газирани пијалоци, чии реплики не престануваат да се снимаат. Таа глумеше во неколку филмови по нејзиното деби во 1995 година во „Фер игра“. Критичарите се држеа до нејзината глава поради нејзината очајна глума, но нејзината актерска професија ѝ донесе милионски хонорари.

Припаѓа на генерацијата на првите супермодели, со Наоми Кембел и Кристи Тарингтон водеше ресторан во Холивуд. Таа и денес е активна во модната професија. Секако, не со ист интензитет како порано, но досега не се повлече од јавниот живот.

На 21-годишна возраст, Синди се сретна со водечкиот холивудски актер Ричард Гир. Се омажи за 17 години постариот заводник на 25-годишна возраст во 1991 година. И на двајцата им беше прв брак. Тие официјално се разведоа во 1995 година.

Непотребно е да се каже дека тие беа меѓу најпоследуваните парови во Светот, како и меѓу најатрактивните. Но, тие никогаш не оставија впечаток на „вистински пар“.

– Кога се омажив за него, тој имаше 42, јас 25. Бев млада, а тој Ричард Гир. Бевме заедно шест години од кои две во брак. Кога ќе се сретнеме, скоро треба да се претставиме, затоа што воопшто не се гледаме. Ние сме пријатели, но не се дружиме … Кога почнав да станувам личноста каква што сум денес, беше предоцна да го спасам бракот – изјави манекенката по разводот.

Впечатокот дека тие никогаш не биле вистински пар се покажа како точен.

Синди брзо пронајде нова љубов, најголемата љубов во нејзиниот живот, Ренди Гербер, за кого се омажи во 1998 година и со која е и ден денес.

Со познатиот бизнисмен кој заедно со Џорџ Клуни е сопственик на престижна марка текила, ги има ќерката Каја и синот Присли. Двајцата се модели. Каја се споредува со позната мајка и интензивно се вели дека наследниците на славната двојка се големи бунтовници и дека на родителите им задаваат силни главоболки.

Ричард Гир се ожени со Кери Лоуел во 2002 година, со неа го доби синот Хомер, а се разведе од неа во 2016 година. Пред две години тој рече дека е три децении помлад од Алехандра Силва, со која има два сина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi