Каде се денес Рос, Рејчел, Моника, Чендлер, Фиби и Џои? Актерите дадоа одговор на прашањето кое ги интересира сите

1 јуни, 2021
prijatelji-830x0

Нови епизоди и филмот нема да бидат снимени, така што нема да дознаеме повеќе од ова

И креаторите и актерите на серијата „Пријатели“ се заколнаа дека никогаш нема да снимат друга епизода од познатиот ситком во која се појавуваат во нивните славни улоги. Филмот не доаѓа предвид, така што сè што некогаш знаевме за Моника, Рејчел, Фиби, Џои, Чендлер и Рос веќе е кажано.

Дека цврсто се придржуваат до овие одлуки, тие исто така потврдија и во специјалното издание на HBOминатата недела. Затоа, прашањето на Џејмс Корден – што мислат што прават нивните ликови денес – беше многу важно. Одговорите не ги изненадија фановите, но барем нивните срца останаа на место.

Според актерите, Моника и Чендлер ги воспитувале своите деца и ги праќале на колеџ. Сепак, Моника остана конкурентна мајка, која сака да биде прва и најдобра во сè, додека сарказмот и хуморот на нејзиниот сопруг не ја изгубија својата острина.

Фиби и Мајк го напуштиле Њу Јорк. Тие се преселија во Конектикат каде ги воспитуваат своите деца, додека Фиби ги собира нивните најчудни пријатели околу себе и им помага да се справат во светот.

Џои се откажа од глумата и се посвети на својата најголема љубов – отвори продавница за брза храна, т.е. сендвичи на плажата Венеција.

Но, она за што најмногу се кршеа копјата беше дали Рос и Рејчел успеаја да ја одржат својата врска. Двајца толку различни луѓе, кои се смирија само да се разделат неколку дена подоцна, тешко дека конечно можеа да изградат заедничка иднина.

Сепак, Џенифер Анистон и Дејвид Швимер веруваат дека токму тоа се случило. Тие сакаат да веруваат дека Рос и Рејчел се венчале, имале повеќе деца освен Ема и дека Рос сè уште студира палеонтологија.

Дали вие имате некое друго сценарио на ум?