Како Лепа Брена и Мадона станаа комшивки

30 март, 2021
lepa-madona-1024x683

Убавата Брена, која со години поседува стан во Монте Карло, има сосед кој е светски познат, и кој е ни помалку ни повеќе од Мадона. Нивните луксузни домови се толку блиски, што нивните тераси „се гледаат едни со други“.

Српската фолк-пејачка Лепа Брена и американската ѕвезда Мадона Луиз Чиконе немаат стан во иста зграда, но нивните тераси се спроти едни на други, па гледаат низ прозорецот едни кон други.

„Брена и Боба Живојиновиќ со години поседуваат недвижен имот во Монте Карло, каде што моментално се наоѓаат. Кога избувна пандемијата, тие скоро се преселија таму затоа што нивните денови беа поубави и исполнети. Тие познаваат многу луѓе и се чувствуваат како вистински домаќини. Многу познати имиња од светот на бизнисот купиле недвижен имот во Монте Карло, а Мадона е меѓу последните. Купи стан до зградата каде што е Брена. Нивните станови се дури со иста големина и имаат ист распоред на соби “, открива изворот Нова.рс.

Додека не купи стан во Монте Карло, Мадона редовно одеше таму на одмор, па дури и во интервјуата велеше дека тоа е нејзиното омилено место за одмор и забава. Пред шест години, Лепа Брена имаше можност да ја запознае во градот, каде што на почетокот не ја препозна.

„Ја сретнав Мадона во Монте Карло во лифт и видов мала жена која личеше на неа. Беше со обезбедување, имаше очила, жената трчаше со џогирање. Велам„ погледнете ја оваа жена, таа е истата Мадона “и на крајот сфатив дека е таа“, рече еднаш Брена во едно од шоуата на Гранд.

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ во 2016 година реновираа стан во Монте Карло, за што освоија околу 50.000 евра. Потоа го сменија целиот мебел во станот, кој се простира на 150 квадратни метри и има голема дневна соба, две кујни, голема тераса, спална соба и три соби за гости.

На Денот на вљубените, тие беа домаќини на Драган Бјелогрлиќ и неговата сопруга Маја, кои тогаш прославија 25 години брак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris