КАКО ОД БЕЗДОМНИЧКА СТАНАЛА ЖЕНА ЧИЕ ИМЕ ГО ЗНАЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Непознати детали од животот на Џенифер Лопез!

20 јуни, 2021
171813_profimedia0390484283_ls

Џенифер Лопез не е родена во богато семејство, но секогаш знаеше дека еден ден сака да биде голема sвезда.

Родена е на 24 јули 1969 година во Бронкс, предградие на Њујорк. Нејзините родители се Порториканци, а таа секогаш јавно ја истакнуваше својата посветеност кон мајката Лупа. Детството го помина во мал стан и во не многу завидна финансиска состојба.

Додека таа сè уште беше петгодишно девојче, започна со часови по балет.

“Мислам дека се заљубив во танцување уште додека бев во стомак. Се сеќавам дека секогаш сакав да научам повеќе и да бидам се подобра и подобра”, рече еднаш Џенифер.

Од кога првпат зачекори на час по танцување, таа никогаш не го прекина ова хоби, што на крајот и донесе многу пари и слава. Играше во разни мјузикли во средно училиште и цврсто веруваше дека еден ден ќе стане позната танчерка.

Кога завршила средно училиште, се нашла на голема раскрсница и се соочувала со голема одлука. Нејзината мајка сакала да се запише на колеџ, додека таа имаше сосема поинаков план.

„Не сакав да го продолжам образованието, сакав да танцувам и тоа е тоа.

Кога им кажа на своите родители дека сака да стане актерка и танчерка, не ја доби поддршката што ја очекуваше од нив. Во тоа време не беше во најдобри односи со нејзината мајка, но денес вели дека е благодарна за сè.

Дури и во моментите кога не слушна што сака од неа. “Мислев дека ќе покаже сочувство. Наместо тоа, таа ми рече:” Никогаш повеќе не ми се јавувај додека плачеш. Сакаше да бидеш во оваа работа и подобро да станеш посилна. И станав посилна“, рече пејачката.

“Се случи да ме чини одлуката да го изберам мојот сон. Некое време живеев скоро како бездомник. Спиев на каучот во студиото за танцување, но напорот се исплатеше”.

„На почетокот не беше лесно, немав многу пари, но имав верба во себе.“

Кога наполни 21 година, се пресели во Лос Анџелес за да ги оствари своите соништа. Живееше со неколку цимери во еден стан, во не многу добри услови, но вели дека ги има најдобрите спомени од тој период. „Се сеќавам дека имав толку малку пари што можев да си купам само парче пица на ден“.

Поминаа неколку години пред да ја добие својата прва голема работа. Со освојувањето на аудицијата, таа доби улога на танчерка во серијата „In living color“ и можност да го промени целиот свој живот. Тоа беше пресвртница што и донесе одлични работни места и успешна кариера.

Откако се појави во „In living color“, во 1995 година ја доби својата прва актерска улога во филмот „Mi Familia“, кој доби позитивни критики. Истата година, таа го сними филмот „Money Train“ со Весли Снајпс и Вуди Харелсон во главните улоги, а една година подоцна и филмот „Jack“ со Робин Вилијамс.

Првата голема можност ја доби во 1997 година со главната улога во биографскиот филм „Селена“.

Таа беше номинирана за Златен глобус за улогите на пејачката Селена Перез, која ја играше кога имаше помалку од 24 години.

Покрај глумата и танцувањето, кои и се во крв, таа сепак се профилираше како пејачка. Таа го издаде својот деби албум „On the 6“ во јуни 1999 година, пред точно 20 години, и веќе имаше хит – „If You Had My Love“.

За нејзината љубов кон музиката, Џенифер го рече следново:

“Бев во трето одделение кога песната “Rapper’s Delight” ми го промени животот. Но, кога ќе се вратев дома, мајка ми ги слушаше Селија Круз, Тито Пуенте, Дајана Рос. Сакам да ги вметнам сите тие елементи во мојата музика.“

Со нејзината музичка кариера, таа се прослави и стана ѕвезда, но продолжи да снима филмови, вклучувајќи го и трилерот научно-фантастичен „The Cell“. Откако нејзиниот албум „J. Lo“ дебитираше на првото место на топ-музичките топ листи во 2001 година, и романтичната комедија „The Wedding Planner“ со Метју Меконахи ги освои киносалите, беше јасно дека нејзиниот живот веќе нема да биде ист.

Љубовниот живот на латино дива секогаш го привлекуваше вниманието на медиумите затоа што беше многу бурен и интересен.

Првпат се омажи за моделот и актер Ојани Ноа во 1997 година, но бракот траеше кратко.

После тој љубовен бродолом, таа се сретна со една од нејзините фатални љубови – раперот Паф Дади. Нивната врска беше под лупа на јавноста, а пресвртната точка се случи откако тие наводно биле вклучени во пукање пред ноќен клуб во Њујорк кога три лица биле повредени.

Паф беше обвинет за поседување оружје и мито, но подоцна беше ослободен од сите обвиненија. Сепак, овој инцидент влијаеше на нивната врска и парот наскоро раскина.

Набргу по раскинувањето со раперот, таа започна романса со танчерот Крис Џад која се појавува во нејзиниот музички спот за „Love Don’t Cost a Thing“. Во август 2001 година, двојката се сврши и се венчаа на крајот на септември. Девет месеци подоцна тие ставија крај на бракот.

Есента 2002 година таа влезе во врска со колегата Бен Афлек. Веќе во јануари тие ја објавија својата веридба. Во 2003 година тие го снимаа и заедничкиот филм „Gigli“, а актерот се појави и во спотот за песната „Jenny from the Block“. Сепак, наместо да се омажи, јавноста беше шокирана на почетокот на 2004 година поради ненадејната престанок на вердибата.

“Сите сме имале големи љубови во животот и неуспешни љубовни врски. Јас сум најголемиот романтичар – многу е тажно. Јас им го кажувам тоа на луѓето, но никој не слуша. Се фрлам во љубов затоа што верувам во тоа, но кога врската или бракот не успеат мора да покажете одговорност. Сите знаете дека сум поминала лошо. Секој се смееше, секој имаше свое мислење и боли, секогаш боли “, изјави актерката и пејачка.

Во јуни 2004 година, таа се омажи за пејачот Марк Ентони, а парот организираше приватна свадбена церемонија во нејзината вила во Лос Анџелес. Латино дивата ги роди близнаците Макс и Ема во февруари 2008 година, но три години подоцна парот се разведе.

“Доволно се сакав себе си за да одам. Мислам позитивно, решена сум да одам напред во животот, да ги воспитувам своите деца и да правам најдобро што можам како мајка, пејачка и личност”, рече ѕвездата во интервју за Vanity Fair.

Таа пронајде нова љубовна среќа со својот придружен танчер Каспер Смарт. Таа љубов траеше до 2016 година, а во 2017 година таа се вљуби во бејзбол играчот Алекс Родригез.

“Го разбирам Алекс на начин на кој никој друг не можеше да го разбере, и тој ме разбира на начин на кој никој друг не можеше. Верувам во брак. И јас би сакал да остарам со некој во врска. Но, јас сум за да не присилуваме ништо во моментот “, рече таа во едно интервју.

Во март годинава, парот се сврши на романтичен одмор на плажа, а кратко потоа раскинаа.

“Јас го правам само она што ми го кажува мојот инстинкт. Паметно е да ги слушам туѓите совети, но на крајот на денот си единствената личност што може да ти каже што е соодветно за тебе”, вели латино дивата.

“Ако се фокусирате на пари, нема да стигнете никаде. Можеби сакате да бидете успешни, но на крајот на денот, ако парите се ваша мотивација, ако имате толку плиток поглед на животот, ќе бидете многу празна личност. Бидејќи нема ништо внатре што те турка – нема страст. Имаше моменти кога веќе не сакав да бидам јас. Однадвор, можеби се чинеше како гламурозен, возбудлив живот, но во тие моменти јас би се заменила со било кого. Тоа навистина почна да ме погодува, и најлесно што можев да направам тогаш беше да се повлечам “, беше целосно отворена пејачката во една прилика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi