КАКОВ ДИЈАМАНТ! Од цената на прстенот, со кој Бен ја запроси Џеј Ло, боли глава (ФОТО)

4 август, 2021
jennifer-lopez-ben-affleck

Џенифер Лопез и Бен Афлек повторно се во врска, а неодамна беше објавено дека прстенот со кој актерот ја запроси пејачката уште во 2002 година, денес вреди десет пати повеќе

Медиумите веќе со недели пишуваат за помирувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек, а сите се надеваат дека актерот наскоро ќе ја запроси латино дивата. По прославата на роденденот и романтичниот одмор, вљубениот пар се врати во Америка.

Сите го очекуваат нивниот следен чекор, и ако Бен има намера да клекне пред Џен по втор пат, би можел да се намачи да избере прстен затоа што оној што тој ѝ го даде првиот пат денес вреди дури 12 милиони долари.

Имено, 48-годишниот актер тогаш ѝ подари на четири годни постарата пејачка розов дијамантски прстен со шест карати потпишан од Хари Винстон, а потоа му плати 1,2 милиони долари.

Се чини дека тоа беше вистинска инвестиција бидејќи дијамантот денес вреди десет пати повеќе, пишуваат светските медиуми.

Не е точно познато каде е денес прстенот што го доби Џенифер пред речиси две децении, но нејзиниот поранешен публицист Роб Шатер верува дека никогаш не му го вратила на поранешниот вереник и сегашно момче.

„Колку што знам, Џен никогаш не го врати прстенот. Затоа, ако нивната љубов оди во таа насока да се венчаат, таа веќе го има најубавиот прстен што сум го видел “, заклучи изворот.

Бен и Џенифер се запознаа во 2002 година, додека таа сѐ уште беше во брак со нејзиниот втор сопруг Крис Џуд. Папараците ја фатија како го бакнува актерот на нејзиниот 32 роденден, а неколку дена подоцна таа поднесе барање за развод.