КАКОВ СРАМ! Латино дивата прошета низ ВЕНЕЦИЈА со ЕТИКЕТА НА НАМЕТКАТА!

31 август, 2021
gettyimages-1200626595

Џенифер Лопез ноншалантно шеташе низ Венеција. Била внимателна да не се сопне од високите потпетици, па нејзиниот телохранител и помогнал во се. Таа беше модерно усогласена, но не сфати дека има етикета се уште закачена на палтото.

Пејачката Џенифер Лопез (52) во неделата ја посети Венеција, а причина за нејзиното доаѓање беше моден настан на брендот Долче и Габана. Таа донесе панталони со цветен дезен, кои ги комбинираше со цветен топ, круна и златни сандали на платформата, а модниот впечаток беше надополнет со – исто така цветна – наметка.

И додека обожавателите се расправаа на социјалните мрежи за тоа дали таа ставила премногу цветни дезени на себе, оние со поостар поглед не ја пропуштија етикетата што се развеа на наметката на латино дивата.

Некои се прашуваа како е можно такво „шетање етикети“ постојано да им се случува на познатите личности, додека други стручно тврдеа дека тоа е намерно за да се напише за тоа, а таа облека подоцна се продава по многу повисока цена.

Модната куќа Долче и Габана, инаку, викендов привлече многу sвезди во Венеција за да помогнат во лансирањето на новата колекција.