Камерон Диаз сподели што значи да се стане мајка на 47 години: Сега морам да живеам до 107 години

5 септември, 2021
64a05d8a-61cd-4b73-bf1f-68e200a1ca2f

Среќата се зголемува околу времето по породувањето кај постарите мајки, додека кај помладите мајки, ефектот е многу краток, велат студиите. Доцното мајчинство има некои импресивни придобивки и Камерон Дијаз е идеален пример за тоа. Нејзината приказна може да го смени мислењето на луѓето кои се сомневале дека ќе останат бремени по 40 години.

Тоа беше долго патување до мајчинството, но чудото се случи.

Во декември 2019 година, Камерон Дијаз и нејзиниот сопруг Бенџи Маден станаа родители за прв пат во животот. Оваа вест се разнесе на Интернет и стана популарна тема на разговор во врска со доцното мајчинство. Дијаз им даде нова надеж на жените кои се откажаа од обидите да имаат бебе. Иако актерката се труди приватниот живот да ѝ остане приватен, извор изјавил дека парот со години се обидува да добие дете и конечно ја добиле ќерката Радикс.

Дијаз споделува дека и далаповеќе од половина од својот живот на јавноста и сега смета дека е во ред „да одвојам време сега да се реорганизирам и да изберам како сакам да се вратам на светот“. Таа е среќна, благословена и благодарна што започна нова деценија со дете. И една од нејзините главни цели е да ја заштити својата малечка.

Нема повеќе фотографии од кучиња во телефонот

Во интервју за Џими Фалон, Дијаз призна дека поминувањето време со нејзината ќерка е вистинска форма на рај. И ние и веруваме затоа што изгледа толку свежо и мирно. Дијаз се обидува да ужива во секој момент затоа што „секој ден има скокови и граници, и овие работи што се случуваат – таа не е истото бебе како што беше вчера“.

Таа продолжи со објаснување дека такви работи никогаш не и се случиле на неа и на Бенџи: „Многу е радосно да го видиш тој раст и да бидеш дел од него и да и помогнеш да биде таа, и едноставно е неверојатно“.

Дијаз се исмева и вели дека нејзиниот телефон повеќе не е полн со слики од нејзините кучиња и нивниот измет. Дијаз сега е горда мајка која ужива кога ја гледа својата ќерка како го гледа својот татко со неограничена љубов.

Сè уште постои притисок да се биде мајка на 47 години.

Во интервју за Наоми Кембел, Дијаз сподели за тоа како сака да наоѓа баланс во животот. Таа прифаќа дека многу луѓе стануваат родители на друг начин и рече: „Тие се венчаат и имаат семејство во својата младост. Некако го правам тоа во втората половина на мојот живот “. И, конечно, таа сака приватност. Но, сепак, има одреден притисок, дури и во доцно мајчинство. Дијаз иронично рече: „Морам да живеам до 107. Значи, без притисок!“

И покрај ова, Дијаз е потполно сигурна дека ова е нејзиното „слатко место“ и најсреќното време во нејзиниот живот. Дури и нејзините претходни искуства за време на патување и работа не можат да се споредат со оваа нова фаза. „Да имате семејство кога сте млади, тоа е како било што кога сте млади, вие го правите тоа. Кога сте на моја возраст и одлучите да го сторите тоа, тоа е вистински избор. Вие навистина треба да работите напорно за тоа “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi