„Kanye ми рече дека е Исус, а потоа ми остави бакшиш од 15.000 долари“

3 јули, 2021
profimedia-0586307622 (1)

Тешко дека некој ќе го оспори фактот дека Канје Вест е прилично ексцентричен. Раперот се кандидираше за претседател на САД и сериозно се спореди со Исус. Како што се испостави, тоа не беше неговата граница. Барменката Ванеса Роси, која работи во стриптиз-клуб во Лос Анџелес, рече дека Вест еднаш и оставил голем бакшиш – имено, тој ја наградил со 15.000 долари!

Според она што го рече Ванеса, клубот често го посетуваат познати личности, но таа лично никогаш немала врска со некој како Вест. „Канје бараше само ледена вода, не обрнуваше внимание на девојките што танцуваат пред него и не порача приватен танц. Наместо тоа, тој реши да разговара со мене. Тој рече дека верува дека е вистински потомок на неговиот Творец, Исус. Разговаравме три или четири часа, по што Канје ми остави бакшиш од 15 000 американски долари, ми се заблагодари за времето и си замина“, рече таа во видеото што го сними за ТикТок.

Да потсетиме, Канје неодамна се разведе од Ким Кардашијан. Несогласувањата меѓу парот започнаа минатото лето кога раперот рече дека за време на нејзината прва бременост, Ким сакала да абортира. Неговиот говор и последователните твитови велеа дека Ким, наводно, се обидела да го заклучи во просторија со терапевт за да го замолчи предизвика широка полемика; Ким на крајот мораше да признае дека нејзиниот сопруг страда од биполарно растројство на личноста. Се шпекулира дека поранешните сопружници не разговарале неколку месеци, претпочитајќи да ги решаваат сите прашања преку адвокат. Пред неколку дена беше откриено дека Вест е заљубен во една од најубавите жени на светот, манекенката Ирина Шајк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi