Капетан Кирк од „Ѕвездени патеки“ полета во вселената, враќањето следеше за 10 минути: Ова видео ќе ве ПАРАЛИЗИРА!

14 октомври, 2021
329437_profimedia0637496019_ff (1)

Прославениот актер Вилијам Шатнер во деведесеттите години се одлучи за необичен потфат, лет во вселената.

Капетанот Кирк, кој беше сакан од публиката во „Ѕвездени патеки“, денеска полета во орбитата по долго одложување на вселенското летало на Џеф Безос „New Shepherd“, поставувајќи рекорд како најстар човек во вселената и се врати по десетминутен престој во просторот.

Полетувањето на New Shepherd беше планирано за вчера, но поради најавата за бурни ветрови на поголема надморска височина, лансирањето беше одложено за денеска.

На вториот официјален лет на оваа компанија, заедно со Шатнер, беа и Одри Пауерс, потпретседател на Blue Origin и двајца членови на екипажот, Крис Бушизен и Глен де Врис.

Ова неверојатно видео стана вирално низ целиот свет, а Вилијам ја доби неофицијалната титула за најхрабра личност во месецот.

Vilijam Šatner leti u svemir
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris