Карди Би ја налути конзервативката со својот настап и објави гола фотографија на Меланија: „Таа е мојот идол“

18 март, 2021
1212

Не, Кенди, мажите се однесуваат кон жените како што им дозволува жената да се однесуваат кон неа. Само погледнете ја Меланија, таа беше порно sвезда, но не дозволи Трамп да се однесува така кон неа, напиша раперката на Twitter

Песната „WAP“ во изведба на Карди Би (28) и Меган Те Сталион (26) е исклучително популарна од минатото лето, но сега налути некои американски конзервативци.

Песната содржи многу експлицитни стихови кои го следат секси видеото што досега е прегледано повеќе од 370 милиони пати на YouTube.

Раперките ја изведоа и оваа песна на доделувањето на Grammy наградите што се одржаа во неделата на 13 март, а нивната жешка изведба ја налути активистката и конзервативна политичка коментаторка Кендис Овенс.

– Ова е спектакл? Практично гледавме симулација на лезбејски секс на телевизија и тоа се смета за феминизам. Треба да биде култно, прогресивно, прогресивно. За мене, сето тоа изгледа како да не станува збор за лево или десно. Ова не е политичко прашање. Ова е напад врз американските вредности, американската традиција, а фактот дека активно се обидувате да ги натерате децата да се стремат кон такви работи е гротескно – напиша Овенс на својот профил на Twitter и додаде:

– Ние ја славиме перверзијата во Америка.

Раперката Карди Би не ѝ остана ништо должна. Нејзиниот одговор наскоро пристигна. Таа ѝ се заблагодари на Овена за зголемувањето на гледаноста на YouTube, што, на крајот на краиштата, ќе ја зголеми нејзината заработка.

Конзервативката тогаш одговори дека ја користат за да ги охрабрат девојките да се лишат од достоинството:

– Мажите обично се однесуваат кон жените како што се однесуваат самите кон себе.

Овој коментар се чини ја повлече задната линија на трпеливоста на Карди Би што отиде чекор подалеку и го искористи примерот на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, за да го поддржи својот став:

– Не, Кенди, мажите се однесуваат кон жените како што им дозволува жената да се однесуваат кон неа. Само погледни ја Меланија, таа беше порно sвезда, но не дозволи Трамп да се однесува така кон неа или да ја понижува за нејзиното минато, туку ја направи прва дама и мајка на своето дете.

Заедно со објавата, раперката приложи и полуголи фотографии од поранешната прва дама Меланија.

Но, тоа не е крај.

Овенс тогаш ја праша зошто е опседната со семејството на Трамп.

– Опседната сум. Таа е мојот идол. Таа ми покажа дека можам да бидам гола и да ја изведам „WAP“ и сепак да бидам прва дама еден ден. Чекај, само белите жени можат да бидат голи и да ја покажат својата сексуалност и да напредуваат во своите 30-ти, а јас не? Леле, Америка е толку нефер. И мислев дека ова е земја на слободата – одговори Карди Би, која инаку е позната по тоа што нема влакна на јазикот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris