КАТАСТРОФА! НОВАК ПРЕЖИВУВА ПЕКОЛ ВО РИМ: Никогаш не го доживеал ова, Надал ги трие дланките!

15 мај, 2021
Novak-Djokovic

Серија неверојатни неуспеси во Рим!

Прво, Новак мораше да игра на дожд против Тејлор Фриц, што му создаде огромни проблеми и страшно го налути.

Потоа, српскиот тенисер доби незгоден распоред, а потоа следеше низ неред на организаторите на мечот со Стефанос Циципас.

Во петокот, мечот беше прекинат двапати поради дождот и треба да продолжи денес во 11 часот, а Гркот во моментов води со 1: 0 во сетови и 2: 1 во вториот сет.

Иако за петок попладне беше најавено врнежи од дожд, натпреварот на Новак започна, па затоа беше прекинат. Кога дождот престана и кога започнаа да се играат женски мечеви, чекавме уште еден добар час за Новак и Гркот да излезат на теренот, а потоа во рок од половина час повторно започна пороен дожд!

Сега Новак треба да го заврши својот натпревар, а потоа да ги игра полуфиналето, кое е закажано за во 18:30 часот, освен ако секако има уште некои смени поради врнежите.

Доколку Новак успее да се сврти и да победи, тој ќе има натпревар со победникот од дуелот Лоренцо Сонего – Андреј Рублев, кој допрва треба да започне во 11 часот!

Сето ова е во најголем дел во полза на Рафаел Надал, кој не можеше да се најде во подобра ситуација. Тој не само што ќе одигра еден натпревар денес, туку негов противник во полуфиналето е Рајли Опелка.

Високиот американски сервер никогаш порано не успеал да стигне на турнир на земјена подлога, па дури и по победата во четвртфиналето, тој тоа јасно го рече.

„Згура не е навистина моја работа. Ова е веројатно исклучок, но јас уживам во тоа“, истакна Опелка.

Значи, Надал има многу послаб ривал, а ако се пласира во финалето, кој и да е противник, ќе биде исцрпен до крајност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi