КЕЈТ МИДЛТОН Е ОПСЕДНАТА СО СЛАБЕЕЊЕ: Фановите се загрижени за нејзиното здравје, сигурни се дека е на чекор од анорексија!

13 јули, 2021
253824_kejtmidlton_ls

Војвотката Кејт Мидлтон се појави на финалето на Вимблдон, а она што привлече големо внимание е нејзината тежина. Фановите се загрижени за неа и се сигурни дека Кејт станала опседната со слабеењето.

„Секој ден станува се потенка, ова воопшто не изгледа убаво“, е само еден од коментарите што може да се прочитаат на социјалните мрежи.

Kejt Midlton

Таа се појави во светло розев фустан со А-линија, а ременот и го истакна исклучително тенкиот струк. Иако отсекогаш важела за витка жена, се чини дека сега отишла чекор подалеку.

Иако беше расположена, фановите се убедени дека таа не се чувствува најдобро.

Kejt Midlton

„Таа е исцрпена од напорната работа и сè повеќе ги прескокнува оброците“, наведува добро информиран извор. Исто така, истиот извор наведува дека нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, е крајно загрижен за нејзиното здравје и ја моли да се грижи повеќе за нејзината диета.