КЕЈТ МИДЛТОН СТИГНА НА ВИМБЛДОН: Пред неа е важна задача!

12 јули, 2021
253676_profimedia0620915132_ff

Кејт Мидлтон (39), војвотката од Кембриџ, се појави во Кралската ложа на Вимблдон, па се очекува да го следи финалето на натпреварот помеѓу Новак Џоковиќ и Матео Беретини.

Војвотката изгледаше шик во пастелно розев летен фустан, кој чини околу 800 евра, додека на нозете носеше чевли од Алдо, кои чинеа само 35 евра, во иста нијанса како и фустанот.

<p>Društvo joj pravi otac Majkl Midlton</p>

Нејзиниот татко Мајкл Мидлтон и правеше друштво, па сите се прашуваа каде е принцот Вилијам и зошто не е со неговата сопруга.

Кејт досега имаше должност да им го врачи пехарот на победниците на Вимблдон, па се претпоставува дека така ќе биде и овојпат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi