Келнерка не го препознала славниот глумец па го „одбила“, снимката стана вирална!

3 мај, 2021
adam-sendler-3-830x0

Тик Токерка Дајана Родос објави симпатично видео во кое се шегува на своја сметка затоа што не го препознала славниот актер и режисер Адам Сендлер кој со децата дошол на ручек во ресторанот во кој работи младата дама.

Прво се покажа со филтер за кловн, а подоцна и видео од надзорна камера на кое се гледа познатиот актер со своите деца кој откако ќе разговара со келнерка го напушта ресторанот.

Таа објасни дека не разбрала дека станува збор за Адам Сендлер, па му рекла дека треба да чекаат 30 минути за слободно место. Тој, се разбира, го напуштил ресторанот после тоа.

Во описот на видеото, девојката го моли да се врати, што дополнително ги насмеа нејзините придружници.

„Ја сакам неговата реакција. Тој не ја искористи својата слава за да добие маса, но го напушти ресторанот како и секоја нормална личност“ – прочитајте еден коментар со кој се согласија над 479.000 луѓе.

„Тој е една од „најприземните“ славни личности. Ова е само уште еден доказ за тоа“ – имаше низа коментари.

Многумина исто така ги поддржуваа постапките на келнерката затоа што таа се однесуваше подеднакво кон сите гости, иако тоа беше невообичаена ситуација.

Таа објави уште едно видео во кое објасни дека не го препознава поради неговата голема брада и заштитната маска за лице.

Имено, Адам Сендлер е познат по тоа што често може да се види во јавноста во шорцеви, тренерки и други лежерни комбинации, па затоа е тешко да се препознае дури и без заштитна маска.

Така, за ручек во овој ресторан, тој носеше дуксер со црвена качулка, обични спортски шорцеви и патики, а неговата ќерка беше облечена како и секој друг тинејџер и носеше тренерка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi