Ким во минијатурно бикини покажа со што се занимава што изненади многумина, некои и се смееја: „Само да имав вакво искуство“

24 април, 2021
Screenshot 2021-04-24 231607

Ким Кардашијан се пофали со неколку фотографии на кои работи во костим за капење на сонце во нејзиниот двор.

Ким Кардашијан често споделува секси фотографии во костими за капење и долна облека, но овој пат беше нешто поразлично што изненади милиони следбеници на Инстаграм.

„Учење на сонце“, напиша 40-годишната ријалити sвезда. Ким покажа на сликата како седи во мало бикини, а потоа стои на маса со куп хартии и лаптоп пред себе. Заедно со костимот за капење, таа комбинираше марама и очила за сонце.

Некои ја пофалија Кардашијан што работела на себе, додека други ја исмеваа. “Кое правно училиште е тоа? Барам пријател”, “Биди моја адвокатла”, “Сепак најдобра”, “Само да имав вакво искуство додека студирав да бидам адвокат”, “И јас учам во бикини “,„ Кога го правиш тоа, изгледа лесно “,„ Убаво “,„ Мислам дека учам погрешно “,„ Кралица на учењето “,„ Таа не чита ништо од овие трудови “, и напишаа.

Инаку, деловниот магазин Форбс неодамна официјално ја прогласи Ким за милијардерка. Странските медиуми кон средината на минатата година напишаа дека таа ја престигнала својата полусестра Кајли Џенер, која на 22 години стана најмладата милијардерка во светот. А, Канје Вест, од кого Ким моментално се разведува, тврдеше дека треба да ја носи таа ласкава титула, а тој имаше јавни испади поради тоа.

Форбс истакна дека Кардашијан сега и за прв пат официјално се приклучи на списокот на милијардери. Нејзиното богатство е 1 милијарда долари, бидејќи во октомври заработи 780 милиони долари благодарение на нејзината козметичка компанија KKW Beauty и линијата за обликување на телото Skims.

Таа заработила и од учеството во реалното шоу „Во тек со Кардашијанс“ и бројни помали инвестиции. Познато е дека зработува и милиони за објавите на социјалните мрежи исто како и нејзините сестри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris