Кира Најтли за тоа како е да се биде жена: „Не познавам некој што не се соочил со малтретирање, вклучувајќи ме и мене“

8 јуни, 2021
Screenshot_4

Главната актерка се осврна на секојдневниот живот на жените во кој стана нормално да се преземаат сите можни мерки на претпазливост за да се избегне вознемирување при вршење на секојдневни активности.

„Не познавам ниту една жена што не се соочила со малтретирање, вклучувајќи ме и мене“, изјави британската актерка Кир Најтли, која го коментираше загрижувачкиот тренд во интервју за јунското издание на списанието „Harper’s Bazaar“. Специфичен случај не ја водеше до овој изглед бидејќи ги има толку многу што нема смисла да ги набројуваме, но таа е загрижена за фактот дека како жена не се чувствува безбедно надвор од својот дом. Проблемот е сеопфатен, вели актерката. Не се однесува „само“ на ситуации во кои жените се соочуваат со допири и дофрлање, забележува дека станало нормално за некои момци да им се закануваат на жените дека ќе ги удрат или нешто полошо.

Многу пати таа била сведок на доверливи женски разговори за мерките на претпазливост што ги преземале кога ќе се вратат дома. Потоа помисли: „И јас го правам тоа“. Претпазливоста стана толку многу дел од секојдневниот живот на жената што престана да се размислува. Ја загрижува тоа што жените преземаат мерки на претпазливост здраво за готово без да се прашуваат дали е нормално да се биде толку претпазлив во непријатни ситуации само за да се извршуваат секојдневни активности без пречки? Нетипично за ѕвезда чија комуникација со јавноста е секогаш мазна, Кира Најтли ја опиша ситуацијата во која жените се наоѓаат денес како депресивни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi