Кјара Ферагни и Федез снимени на одмор во Портофино: Обично е во центар на вниманието, но сега ја засени сопругот со извајаното тело!

15 јуни, 2021
Opera Snapshot_2021-06-15_002013_dnevnik.hr

Една од најбогатите и најпопуларните инфлуенсери на светот, италијанката Кјара Ферагни и нејзиниот сопруг, популарниот музичар Федез, беа снимени на одмор во луксузно одморалиште во Портофино, Италија.

Иако обично е главна sвезда каде и да се појави, сега ја засенува нејзиниот сопруг кој ја соблекол кошулата и се пофали со неговото извајано и тетовирано торзо.

Ниту Кјара не можеше да не му се восхитува, па постојано го допираше голото тело, но исто така го привлече вниманието со својата витка фигура помалку од три месеци по раѓањето на второто дете.

На крајот на март, популарната италијанска двојка доби ќерка по име Витторија и заедно го имаат тригодишниот син Лео.

Кјара и Федез се венчаа во септември 2018 година, а раперот ја запроси на еден од неговите концерти во Верона.

Нејзиниот живот денес звучи како бајка, но на почетокот на нејзината кариера наиде на бројни затворени врати и беше цел на потсмев.

Светот прв пат слушна за Кјара Ферагни пред десетина години кога реши да започне блог theblondesalad.com за забава, каде објави едноставни фотографии од родниот Милано и во исто време се обиде да набави билети за престижни модни настани. Ова помина многу добро за неа по некое време и благодарение на голем број луѓе кои почнаа верно да ја следат на социјалните мрежи.

Во 2013 година се пресели во Лос Анџелес, а Форбс ја вклучи на списокот на една од највлијателните луѓе во модната индустрија на возраст под 30 години. Денес, Кјара живее и работи во Милано, поседува две компании, е заштитно лице на брендовите за мода и козметика, а нејзината деловна приказна се користи како тема на предавања на престижниот Харвард.