ЌЕРКАТА НА СЛАВНИОТ АКТЕР запрепасти со изјавата: Призна дека практикува врска со повеќе луѓе, сите се сакаат заедно!

29 април, 2021
керката на вил смит запрепасти

Во полиаморијата, главната основа е слободата и имате можност да создадете врска што ви одговара.

Вилоу Смит, ќерката на Вил Смит, зборуваше за своите ставови за љубовта и врските и откри како практикува полиаморија.

Дваесетгодишната музичарка на емисијата „Red Table Talk“ им кажа на својата мајка, актерката Џада Пинкет Смит и бабата Адриен Бенфилд-Норис дека „застарената“ моногамија премногу често доведува до измама и дека претпочита искреност на отворени врски со повеќе партнери.

“Во полиаморијата, главната основа е слободата и имате можност да создадете врска што ви одговара. Полигамијата е дефинирана како практика на учество во повеќе романтични – и обично сексуални – врски со согласност на сите вклучени луѓе”, Вилоу кажа.

Бенфилд-Норис верува дека идејата за полиаморија се однесува повеќе на секс отколку на што било друго, на што Вилоу се обиде да се спротивстави, тврдејќи дека таа е најмалку сексуално активна меѓу своите врсници.

“Да речеме дека не си таков човек кој сака секс цело време, но твојот партнер е. Дали ќе бидеш тој што ќе рече:” Само затоа што ја немам таа потреба, ти не можеш да ја имаш или? ‘ И тоа е една од причините зошто сум заинтересирана за полиаморија затоа што ја запознав преку несексуалноста “, рече Вилоу.

Нејзината мајка Џада ја поддржува.

“Повеќето луѓе практикуваат моногамија затоа што чувствуваат дека немаат друг избор. Сите знаеме дека повеќето луѓе овде практикуваат неетичка немоногамија на кој било начин. Вежбањето моногамија мора да биде ваш избор, исто како и практикувањето полиаморија. Не може да биде затоа што тие ми рече дека би требало да беше направено на овој начин. Драга ми е длабоко застарена и повеќе не работи “, заклучи Џада.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi