„КЛУБ НА НЕДОСТАПНИ“ Анџелина ги предводи, а списокот на „таинствени“ е долг

14 февруари, 2021
profimedia-0397985006

Откако актерката Памела Андерсон неодамна нагло ги напушти сите социјални мрежи, се занимаваме со прашањето – дали денес можеме да успееме без нив и кои се ѕвездите кои успешно ги избегнуваат

Својот профил на Instagram го отвори во април 2016 година, но на крајот на јануари годинава, една од некогаш најсексапилните жени во светот, Памела Андерсон, ненадејно реши да ги бојкотира оваа и другите социјални мрежи. „Ова е мојот последен пост на Instagram, Twitter  или Facebook. Никогаш не ме интересирале социјалните мрежи, а сега кога конечно водам живот што искрено ме инспирира, читм и останувам во природа, јас сум слободна “, напиша Памела, а потоа покани повеќе од милион следбеници на Instagram да го сторат истото. „Се надевам дека најдовте сила и инспирација да ја следите вашата цел. Не дозволувајте тоа изгубено време да ве заведе. Ова е она што ТИЕ го сакаат и го користат за да заработат пари. Тие го контролираат вашиот мозок“, рече 53-годишничката, кој се прослави како зајачица на Playbоy и ѕвезда од серијата „Спасувачка служба“.

Емили Блант

„Јас сум како диносаурус кога станува збор за овие работи. Но, тоа не е навистина природно за мене. Едвај се сеќавам дека им испраќав СМС на луѓето“, рече познатата актерка на прашањето за нејзините профили на социјалните мрежи.

Кејт Бланшет

Добитникот на Оскар порано беше многу критичен кон фактот дека одредени платформи, особено Instagram, можат да бидат негативно место за поттикнување на меѓусебни споредби и нарцизам. И тогаш во 2015 година малку омекна. „Интернетот има свои квалитети и мислам дека дава можност за поврзување. Но, лошата страна на социјалните мрежи е што тие поттикнуваат ривалство и љубомора кај луѓето. И има чувство дека животот е подобар на друго место “, рече таа.

Џорџ Клуни

Друга холивудска sвезда која ги избегнува социјалните мрежи е Клуни, а неговото објаснување за тоа е многу едноставно: „Лесно би можел да кажам нешто глупаво, но исто така мислам дека не мора секогаш да си толку достапен“.

Џенифер Лоренс

Иако припаѓа на генерацијата која порасна со социјалните мрежи, 30-годишната Лоренс нема отворен профил, а тоа го објаснува со фактот дека толку многу омраза доаѓа од Интернетот кон неа и нејзината сметка во кариерата низ годините. Сепак, во 2018 година, таа призна дека сака да ѕирне на Instagram-от на другите и да види што има ново. Но, тајно, се разбира. „Гледам, не зборувам“, вели таа.

Скарлет Јохансон

Таа е една од најплатените актерки во Светот, но никогаш нема да ја најдете на социјалните мрежи. Во едно интервју, таа рече дека единственото нешто што повеќе не би сакала да го направи е споделување детали од нејзиниот секојдневен живот.

Анџелина Џоли и Бред Пит

Тие веќе долго време не се во брак, но кога станува збор за социјалните мрежи, тие го делат истиот став. „Тоа е застрашувачки нов свет“, рече еднаш Џоли, нарекувајќи се „стара школа“ кога станува збор за технологијата. Во еден момент, таа и нејзиниот поранешен партнер ангажираа тим за безбедност за да ја следат содржината на социјалните мрежи со кои се соочуваат нивните деца.

Мила Кунис

Нејзиниот приватен живот, особено врската со колегата Ештон Качер, честопати ги исполнуваше насловите во весниците, па затоа Мила почна да ја цени нејзината приватност. „Јас едноставно не мислам дека луѓето треба да знаат кога одам во тоалет. Што можев да објавам воопшто? Нешто како: „Еј, сега се селам од соба во соба.“Јас навистина не знам што да објавам “, призна таа.

Ема Стоун

Славната актерка никогаш немала профил на ниту една социјална мрежа (барем колку што знаеме) и, во споредба со другите познати личности, живее изолирано. Пред три години откри дека не ги смета за позитивни социјалните мрежи. „Ако луѓето можат да се справат со таквата динамика односите во сферата на социјалните медиуми, браво за нив “, објасни таа.

Кристен Стјуарт

Друга во низата актерки кои ги избегнуваат социјалните мрежи е Кристен која има многу интересен став за споделување интимност преку Интернет. „Знам дека звучам смешно, како старец, но можеме да направиме нешто поинтересно. Ние губиме време на вакви работи “, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi