Колегите го обвинуваат познатиот актер од „Вовед во анатомија“: Патрик Демпси нѐ тероризираше на снимањата!

19 септември, 2021
patrik-dempsi-830x0

Неговиот природен шарм му донесе масовни симпатии, но некои очигледно не го паметат добро

Иако публиката сѐ уште не може да ја преболи смртта на Дерек Шепард во „Вовед во анатомија“, на креаторите на серијата им изгледа многу драго што актерот Патрик Демпси, кој го играше славниот „Доктор МекДреми“, повеќе не се појавува на сетот.

Демпси е обвинет за „тероризирање“ на колегите за време на снимањето на сетот, и за предизвикување посттрауматски стрес кај некои од нив. Овие тврдења беа изнесени од извори во книгата „Како да се спаси живот: приказна за вовед во анатомија“ од Линет Рајс.

Во извадок објавен од THR, извршниот продуцент Џејмс Д. Париот објасни како „проблемите со секторот за човечки ресурси“ придонесоа ликот на Демпси да биде „убиен“ во 2015 година, на крајот на сезона 15.

Паериот, еден од повеќе од 80 извори, го рече следново:

– Овие проблеми не беа од сексуална природа. Тој на некој начин го тероризираше сетот. Некои колеги добија пост-трауматски стрес поради него.

Патрик Демпси (55) беше најголемото име во оваа драма кога првпат започна да се снима, што и даде големо влијание, кое само порасна кога неговиот лик, д -р Шепард, инаку љубовта на главниот лик Мередит Греј, стана срдечен и омилен кај публиката.

Неговиот природен шарм му донесе масовни симпатии, но некои очигледно не го паметат по добро.

– Ја имаше таа моќ на снимањето. Знаеше дека може да го прекине снимањето ако не му се допадне и тоа ги плаши луѓето. Студиото и мрежата на крајот седнаа и разговараа со нив. Но, мислам дека му беше доста од серијата во тоа време. Не му се допадна фактот дека мора да доаѓа секој ден и да работи. Тој и Шонда Рајмс (креатор на серијата) постојано се расправаа – рече Париот.

Наводно, таа напнатост била пренесена на неговата врска со неговата колешка Елен Помпео (Мередит Греј), која станала „фрустрирана и лута поради тоа што не направила доволно“, тврди сценаристот и продуцент Џенин Реншо.

– Сакаше работите да бидат фер. Нејзе ѝ пречеше што Патрик постојано се жалеше дека останува предоцна, колку долго се задржале и слично, кога во секоја епизода имаше двојно повеќе сцени од него.

Од друга страна, Демпси еднаш рече дека снимањата траат под 10 месеци, и до 15 часа дневно, и дека е невозможно да се организира приватен живот во такви услови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris