Конечно ѝ дојде памет откако ѝ го украдоа накитот вреден 10 МИЛИОНИ долари: Ким признава дека денес повеќе не е ИСТАТА личност!

5 јули, 2021
323839_kim-kardasijan-profimedia0618454122_ff

Денес, тијалити ѕвездата и претприемач материјалното го вреднува на сосема поинаков начин.

За време на специјалното шоу како дел од крајот на познатиот реален формат „Во чекор со Кардашијанс“, Ким Кардашијан се присети на моментите кои никогаш нема да ги заборави, а меѓу нив беше и еден многу непријатен, кога во 2016 година беше мета на разбојници во Париз

„Што се однесува до накитот, тој е или позајмен или лажен. Јас не носам скап накит во куќата. Го давам на обезбедувањето пред да влезам во куќата. Не можам да спијам ако имам накит во сефот или пари. Јас не можам повеќе да живеам така “. – истакна Ким и додаде:

„Позитивната работа во врска со сето ова е дека јас сум подобра личност. Различна. Морав да го имам најдобриот автомобил, гардероба. Мислев дека тоа е причината зошто бев главна, што ме прави тоа што сум. Она што го ценев порано пред тој настан е нешто сосема поинакво во однос на сега. Убаво е кога се облекуваш вака, но јас не сум јас поради облеката “. – заклучува Кардашијан.

Ријалити ѕвездата се шокираше кога непознати момци упаднаа во нејзината хотелска соба и ѝ го украдоа накитот вреден десет милиони долари.