КОНФЛИКТОТ ЕРПУТИРА: Чарлс, наводно, ќе стори сé што може за да се осигура дека синот на Хари и Меган никогаш нема да добие титула ПРИНЦ

22 јуни, 2021
чарлс ке направи се што може

Британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот двегодишен внук Арчи никогаш да не стане принц.

Чарлс јасно стави до знаење дека синот на Хари и Меган нема да има место меѓу главните фигури на кралското семејство бидејќи планира да ја „намали“ монархијата откако ќе стане крал, пишува „Дејли меил“.

Hari i Megan s Arčijem

Овој потег го разбесни Сасекс и се верува дека поттикнал низа горчливи обвинувања упатени од парот кон Чарлс и кралското семејство од другата страна на Атлантикот. Внуците на британскиот суверен долго време уживаа во правото да бидат принцови и принцези, но Чарлс реши да го намали бројот на клучни фигури на кралското семејство, сметајќи дека јавноста не сака да плаќа за постојано растечката монархија.

Чарлс му рече на Сасекс дека ќе ги смени главните правни документи за да се осигура дека Арчи нема да ја добие титулата што некогаш можел да ја стекне од раѓање, тврди извор близок до Хари и Меган.

Одлуката дополнително ги наруши односите меѓу Хари, кој сега живее во Калифорнија и остатокот од неговото семејство во Лондон.

  • На Хари и Меган им беше кажано дека Арчи никогаш нема да биде принц, дури и ако Чарлс стане крал – потврди изворот на „Дејли меил“.

Весникот исто така наведува дека Хари побарал право да одобри барем еден новинар што ќе го следи на откривањето на статуата на принцезата Дајана следниот месец, што покажува колку е длабока неговата недоверба во британските медиуми.

Хари поради спорот со титулата, се согласил на интервјуто со Опра
„Дејли меил“ пишува дека Хари се согласил со Меган да на интервју со американската водителка Опра Винфри на почетокот на март, откако дознал дека кралицата ќе им ги одземе воените титули кога ќе ги напуштат своите должности и отидат во Калифорнија.

Princ Hari i Megan Markl sa Oprom

Одлуката донесена на 19 февруари за повлекување на принцот од кралските должности на фронтот го налути војводата од Сасекс многу поради загубата на воените состаноци. На Хари му беше одземена улогата на генерал-капетан на кралските маринци, која му ја додели неговиот дедо, принцот Филип, како дел од конечниот договор да се повлече од кралските должности.

Одземањето на овие наслови, како што пишуваа медиумите, го доведе Хари во очај. Во интервју за Опра, принцот Хари го обвини кралското семејство за расизам, потсетува Танјуг.

Претходно се шпекулираше дека одлуката за интервјуто е донесена откако на Сасекс им било кажано дека нивниот син Арчи нема да стане принц кога Чарлс станал крал, поради декретите што тој, наводно, имал намера да ги воведе, а кои го прават тоа невозможно.

Одлуката на Чарлс дека нема да има место за Арчи, за што се зборуваше со месеци, ги доведе односите меѓу Хари и остатокот од семејството на ново критично ниво.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi