Кралицата е лута: Меган Маркл и принцот Хари нема да ја крстат Лилибет во Виндзор

23 јули, 2021
ebb54949a65bc06a89d7df9f4389c15913d1978f

Малиот Арчи е крстен во тајност, а се очекуваше кралско крштевање за Лилибет Дијана.

Лилибет Дијана сигурно нема да се крсти во замокот Виндзор, а за тоа е виновен принцот Хари, кој само што напиша книга.

Книгата на принцот Хари многумина ја нарекуваат „бомба“, бидејќи војводата од Сасекс во неа напиша сè што мислеше за кралското семејство. И тоа не е сè – тој одлучи да ја објави во годината кога кралицата го прославува „платинскиот јубилеј“.

– Принцот Хари напиша мемоари. Тие ќе бидат објавени во октомври. Јас би рекол дека е откажано крштевањето на малата Лилибет во Виндзор – напиша Роберт Џонсон, кралски експерт на Twitter.

„Приказните што Меган Маркл и принцот Хари сакаат да ја крстат Лилибет Дијана во замокот Виндзор во исто време кога ја објавуваат скандалозната книга се бесмислени“, истакнува Дамлиер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi