Кралицата е повторно чекор напред: Ни Опра не може да ги спаси Меган и Хари!

24 февруари, 2021
хеаи

Кралицата Елизабета Втора најави дека официјално ќе и се обрати на нацијата на телевизија на 7 март, поддржувајќи ги принцот Чарлс и принцот Вилијам, а тоа е на истиот ден на долгоочекуваното и бомбастично најавено интервју што Меган и Хари и го дадоа на славната водителка на Опра Винфри .

Нејзиното височество требаше да присуствува на годишната служба на Комонвелтот на 8 март – но ова беше откажано за прв пат по скоро половина век, поради пандемија на корона вирус, објави утрово опатија на Вестминстер. Наместо тоа, кралицата реши да ја сподели својата годишна порака 24 часа порано, на денот на прославата на Денот на Комонвелтот, во претходно снимен говор во замокот Виндзор, што ќе се емитува на БиБиСи во недела, на 7 март.

Megan Markl

На кралицата ќе и се придружат Анита Рани во емисијата принцот Чарлс и Камила Паркер, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, како и други членови на кралското семејство, кои ќе зборуваат за важноста на Комонвелтот, позната да има посебно место во срцето на кралицата.

Обраќањето на кралицата ќе им биде прикажано на милиони луѓе само неколку часа пред интервјуто на Хари и Меган, што ќе го прикаже американската мрежа ЦБС.

Kraljica Elizabeta

Случајност? Хм, знаејќи ја кралицата Елизабета, сигурни сме дека не!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi