Кралицата има скриена и слатка порака за принцот Филип кој е во болница

28 февруари, 2021
јј

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, принцот Филип, беше однесен во болница пред околу десетина дена, непосредно откако беше вакциниран против КОВИД-19, и како што се приближуваше неговиот 100-ти роденден, неговото здравје е крајно кревко.

При една посета на центар за вакцинација, принцот Вилијам, на новинарско прашање за здравјето на неговиот дедо, одговори дека „принцот Филип е добро, внимаваме на него“, по што тој намигна. Тој не навлезе во детали, но неговите зборови сепак им изгледаа смирувачки на обожавателите на кралското семејство. Во своето последно јавно обраќање, кралицата Елизабета индиректно испрати слатка порака до својот долгогодишен сопруг.

Таа пријавила од замокот Виндзор за да ги охрабри луѓето уште еднаш да се вакцинираат против коронавирус. „Помислете на другите, ако не на самите себе“, рече таа, меѓу другото. Не им требаше долго на обожавателите и експертите на кралското семејство да забележат еден детал. Станува збор за брош што го носела на розов комплет, што е скриена порака до нејзиниот сопруг кој е во болница. Споменатиот брош е истиот што го носела за време на свршувачката со принцот, во 1947 година.

princ philip

Да потсетиме, според изјавата од палатата откако Филип беше примен во болницата „принцот беше хоспитализиран поради претпазливост по совет на кралицата, откако не се чувствуваше добро“. Извор од судот открил дека принцот не бил заразен со ковид-19, а првата доза вакцина против оваа болест ја примил на почетокот на јануари. Бидејќи се верува дека сè ќе биде во ред, некои почнаа да пишуваат дека едвај чека да излезе од болницата, но и колку му пречи тоа што моментално е во центарот на вниманието – било заради неговиот 100-ти роденден или хоспитализација.

princ philip
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi