Кралицата со ОВА признала дека нејзиното семејство е расистичко

25 март, 2021
profimedia-0435134124

Свесни се дека се виновни

Откако Меган Маркл во неодамнешното бомбастично интервју со Опра, меѓу другото, спомена дека кралското семејство не сакало да му ја додели титулата на нејзиниот син Арчи, бидејќи се плашеле дека ќе биде со потемна кожа, се појавија расистички испади на тоа семејство во медиумите. Со оглед дека ова е многу деликатна тема што предизвика бројни протести во Америка минатата година, кралскиот двор мораше да реагира. Според пишувањата на „Mail on Sunday“, кралицата Елизабета Втора е подготвена да направи голема промена – што може да ја освежи кралската традиција. Имено, кралицата има намера да ангажира експерт за разновидност.

Таа личност треба да ја надгледува инклузивноста на дворскиот персонал, така што нема да има пропусти кога станува збор за разликите. Погонот кој беше под лупа ги опфаќа сите поголеми кралски домаќинства, вклучувајќи ги персоналот на кралицата и принцот Филип во Бакингемската палата, принцот Чарлс и Камила, персоналот на војвотката од Корнвол во Кларенс Хаус и тимот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон во Кенсингтон Палата

Според новата програма, кралските помошници ќе треба да учествуваат во вежбите „слушаат и учат“ и да работат со низа компании и поединци за тоа како Монархијата може да ја подобри репрезентацијата на различностите. „Ова е прашање што многу сериозно се сфаќа во домаќинствата“, рече извор од палатата. „Имаме воспоставени политики, процедури и програми, но не го видовме напредокот што би го посакале и прифативме дека треба да се направи уште повеќе. Ние секогаш можеме да се подобриме. Ова е во тек веќе некое време и има целосна поддршка од семејството“, рече истиот извор.

Да потсетиме, Хари и Меган ги обвинија постарите членови на кралското семејство дека го навредувале нивниот син Арчи поради неговата боја на кожа и му ја одземале титулата принц, предводен од член кого Хари и Меган не сакаа да го именуваат, туку само рекоа дека тоа не беше за кралицата Елизабета Втора или нејзиниот сопруг, 99-годишниот принц Филип.

„Му ја зедоа и никој не ни објасни зошто. Пред да се роди детето, тие веќе му ја одзедоа и му ја одзедоа безбедноста што ја имаат другите внуци. Во медиумите се појави информација дека ние сме тие што не ја сакаме титулата. Семејството во неколку наврати разговараше со Хари за неговата боја на кожа, како би изгледало во семејството, како ќе се вклопи детето “, рече Меган, предизвикувајќи шок на лицето на водителката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris