КРИС ЏЕНЕР ПРВ ПАТ ГО ПРОКОМЕНТИРА РАЗВОДОТ НА КИМ И КАНЈЕ: Сè што сакам е тие двајца да бидат среќни!

24 март, 2021
1034549_kris-dzener_ls

Крис Џенер конечно ја искоментира веста за разводот на Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест.

Пред да започне последната сезона на семејното реално шоу во Соединетите држави, Џенер беше интервјуирана во една австралиска програма, каде за прв пат јавно коментираше за разводот на нејзината ќерка.

kim i kanje

– Мислам дека никогаш не е вистинско време за тоа и дека би било тешко во секој момент … Знаете дека имаат деца – рече Крис.

– Најубавото нешто во нашето семејство е тоа што секогаш сме тука и се поддржуваме, и се сакаме многу, многу. Значи, сакам само тие двајца да бидат среќни. И сакам нивните деца да бидат среќни. Мислам дека секој од нас сонува за тоа … Ценете ја љубовта и бидете благодарни – истакна популарната мамаџерка.

Kim Kardašijan, Kanje Vest

На прашањето дали гледачите ќе ја видат двојката како се разведува во последната сезона од реалното шоу „Во чекор со Кардашијанови“, Џенер ја заинтригира публиката.

Kris Džener

– Можеби. Не знам што одлучиле да направат во финалето, бидејќи се уште не сме ја виделе ниту првата емисија. Но, сигурна сум дека ги прават последните промени. Ким сакаше да се позанимава со сопственото семејство. Сигурна сум дека ќе го стори она што треба да го стори – заклучи таа.